„Zásadně jsem proti kácení stromů, protože vím, že se dají zachránit. Zkrácením, tudíž snížením statiky, stabilizačním řezem, odstraněním hniloby, ošetřením dutin, odkopáním kořenů, aby nezasahovaly do zdiva, zastřešením vzniklých ran šindelovou stříškou nebo vybudováním plůtku v nejbližším okolí stromů jim prodloužíme věk. Stromy pak zregenerují," vyjádřil se jeden z pořadatelů protestu Jan Šorf.

„Na toto téma jsem po telefonu mluvil se zhotovitelem průvodní i technické zprávy obnovy Libosadu, s panem Vítem Doleželem. Přesně věděl, že oba buky červenolisté lze zkrátit ve výši pěti metrů, a tak je zachovat."

V případě zmiňovaných „červených" buků má ale radnice jasno. Proschlé kusy musí pryč. Radnice je považuje za vážnou hrozbu pro jakéhokoliv chodce a je toho názoru, že tyto stromy v daných podmínkách nikdy neměly být vysazeny.

„Nikdo z nás si toto riziko na triko nevezme," prohlásil místostarosta Petr Hamáček na tiskové konferenci.
Zakázku na obnovu zeleně v oblasti získala společnost Gabriel, s. r. o. Půjde o poměrně rozsáhlý projekt, náklady budou 5,03 milionu korun. Městu ale pomůže státní a evropská dotace, která pokryje 85 procent částky.

Kritika projektu se nejvíce koncentruje na jabloňovou štěpnici, která měla být kvůli údajně špatnému stavu stromů odstraněna a nahrazena. Vlna odporu byla tak výrazná, že radnice nyní jedná s poskytovateli dotací o vyjmutí štěpnice z plánu. Protesty však evidentně nekončí.