V Jičíně přenocují a zítra budou pokračovat ku Praze. K běhu se můžete připojit v 16.30 na 2,5 kilometru dlouhé trase z Valdštejnské lodžie na Valdštejnovo náměstí. Kilometrový úsek pak můžete spolu s běžci absolvovat, když se připojíte v 16.40 u sportovního areálu.

Libovolně dlouhou trasu pak můžete zvolit zítra. Startuje se z Valdštejnova náměstí v 8.30. „Charitativní běh znamená, že můžete dobrovolně přispět na děti v nouzi 1 € nebo 25 korun za každý uběhnutý km. Pokud chcete, můžete si rovněž kilometrovné koupit, aniž byste běželi. Letos je výtěžek sbírky určen na operaci Matyldy Klimowicz z Polska, která se narodila s nevyvinutým chodidlem, a na vzdělání dětí syrských uprchlíků v Arsal kempu na libanonském území,“ doplňuje tiskový mluvčí jičínské radnice Jan Jireš, který se spolu s některými zástupci města k dobročinné akci také aktivně připojí.

Pomoci můžete i zakoupením trička. Za 10 euro, nebo 250 korun si pořídíte suvenýr na památku. Pořadatelé na místě zveřejní i číslo účtu, na který lze přispět jakoukoliv částkou.   (pec, jj)