K Velikonocům patří jarní zelená barva. Na ni již dlouhá léta sází i někteří sládci, kteří připravují pivní speciály. Nepreferují ji ale všichni. Někteří nechávají na spilce vedle klasických piv dozrávat i velikonoční speciály s jinými specifickými barvami a chutěmi.

Mezi ty, kteří na zelené pivo nedají při oslavě zmrtvýchvstání Ježíše Krista dopustit, patří pivovar Starobrno. Letos jej brněnští sládci připravovali již po devatenácté. „Zájem o pivo skutečně s přibývajícími lety neklesá a my jsme rádi, že přispíváme k dobré náladě, správné sváteční atmosféře a sounáležitosti lidí. Zeleného piva vaříme tak akorát, aby se vypilo přes Velikonoce. Přesně k tomu je od začátku určeno,“ řekla k pivu, ke kterému sládci spolu s chmelem do mladinové pánve přidávají přesně dávkovaný bylinný výluh, ředitelka pivovaru Klára Konupčíková.

Kam o Velikonocích? Milovníci piva a historie mohou zamířit do klášterů, respektive jejich pivovarů:

Ilustrační snímek.
S puškvorcem či medem. Kláštery lidi vyzvaly na velikonoční pivní pouť

Na odstín předsvátečního čtvrtka odkazuje svým speciálem i pivovar Lobkowitz, který na čep připravil Velikonoční Krasličák. „Pivo nezvyklé zelené barvy, která symbolizuje svátky jara, se vyznačuje výraznou plností podpořenou mírně nasládlou chutí zakončenou jemnou hořkostí,“ sdělila ke speciální „čtrnáctce“ mluvčí pivovaru Martina Husková.

Sázka na zelenou barvu

Na zelenou barvu letos opět vsadili i ve východočeském pivovaru Primátor v Náchodě, kde připravili pro pivaře mok s jménem Jarní pivo. „Jde o český ležák, charakteristický svou zelenou barvou, vařený pro tuto příležitost. V balené formě během svátku zdobí přední etiketu motiv velikonočního Zajíce,“ uvedl obchodní ředitel pivovaru Martin Ardelt, Dodal, že do svátečního se oblékne i náchodská nefiltrovaná jedenáctka. Ta má etiketu s velikonočním beránkem.

Další pivovary se rozhodly na zelenou vlnu nenaskočit. Například severočeské Svijany již roky svátky jara oslavují várkou sezónního kroužkového ležáku Svátek. „Výjimečný charakter zlatožlutému pivu dává kroužkování, které v chuti a vůni mírně prozrazuje kvasnice a ve vzhledu pivu dává slabý zákal. Hotový Svijanský Svátek se totiž po filtraci znovu zakvašuje rozkvašenou mladinou. Po opětovném zakvašení se plní do sudů, v nichž dokváší potřetí,“ popsal pivo svijanský sládek Petr Menšík.

Hospody stále více nabízejí i piva z menších a středních pivovarů:

Hospody stále více nabízejí i piva z menších a středních pivovarů. Ilustrační snímek.
Hospody bodují se třetími pípami. Za speciály míří stále více hostů

Pivovary Staropramen pro letošní rok v rámci edice Speciály ze spilky připravili pivo Rufus. „Je to limitovaná várka speciálu připravovaná v otevřených kádích spilky. Jantarově zbarvená třináctka s chmelovým aroma a plnou chutí, kterou získává po karamelovém sladu, je chmelená Žateckým poloraným červeňákem a dochmelovaná za studena divokým Kazbekem,“ informovala mluvčí společnosti Denisa Mylbachrová.

Ze čtyř druhů sladu

Rodinný pivovar Bernard letošní jaro vítá lehkým, voňavým ležákem. „Uvařili jsme ho ze čtyř druhů sladu, českého, bavorského, karamelového a pšeničného. A použili jsme několik druhů tuzemských i zahraničních chmelů,“ představil speciál s jantarovou barvou určený na jarní a velikonoční trh vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra.