Z tohoto důvodu byly změněny jízdní řády regionálních autobusových linek, které nově obsluhují zastávku Libáň, aut.st. (nové autobus. nádraží). Výjimku bude mít pouze dálková linka Pecka – Praha, která bude jako jediná zastavovat na náměstí před obecním úřadem, tedy na zachované zastávce.

Zlepšení víkendového spojení mezi Dvorem Králové nad Labem a Náchodem, které vozí výletníky do Kuksu nebo nový spoj z Krkonoš z Pomezních Bud po 19. hodině. To jsou hlavní body víkendové změny jízdních řádů autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji.

„V krajské autobusové dopravě dochází během březnové změny spíše k drobným změnám. U většiny dotčených spojů došlo k posunům časů odjezdů v jednotkách minut. Dvě novinky potěší především turisty mířící na Kuks nebo do Krkonoš," nastiňuje náměstek hejtmana a krajský radní pro dopravu Karel Janeček.

První z novinek se týká zlepšení spojení o víkendu mezi Dvorem Králové nad Labem a Náchodem. Nově je zaveden přímý spoj v 12.35 ze Dvora Králové až do Náchoda, zpět se vrací v 14.30. Tato linka nejenže spojuje významná města, ale zároveň zajišťuje spojení na Kuks, který bude letos na jaře po rekonstrukci opět otevřen veřejnosti. Nové odjezdy z Náchoda směr Kuks a Dvůr Králové nad Labem jsou 10:30, 14:30, 18:30. Ze Dvora Králové nad Labem směr Kuks a Náchod odjíždí spoje v 8.30, 12.35, 16.30. Touto změnou stávající spoj v 12.50 z Náchoda do České Skalice přes Vysokov pojede až v 14.30.

Změny prospějí i milovníkům turistiky v našich nejnavštěvovanějších horách. Turisté mířící do Pece pod Sněžkou a na Pomezní Boudy si mohou nově plánovat delší túry s cílem na Pomezních Boudách až v pozdně odpoledních hodinách. O víkendech od 1. května do 1. listopadu bude zaveden nový spoj linky IREDO 403 s odjezdem v 19:05 z Pomezních Bud, který pojede nejen do Pece pod Sněžkou a Janských Lázní, ale také do Svobody nad Úpou k vlaku, směr Trutnov. Velmi oblíbený spoj v 8:40 z Trutnova přes Janské Lázně a Pec pod Sněžkou na Pomezní Boudy bude o sobotách od 1. 5. do 1. 11. nově posílen o další vůz, který pojede z Trutnova přímo na Pomezní Boudy. Doveze tak cestující na hřeben o zhruba půl hodinu rychleji. Nový pár spojů o víkendech bude v podvečer zaveden i z Trutnova do Pece pod Sněžkou v 17.15 a zpět v 18.10 hodin.   (mg, kov)