Všechny akce dávaly nahlédnout do naší organizace, našich služeb, činností, našeho poslání. Zapojili jsme se do celorepublikových kampaní Den charity a Týden nízkoprahových klubů. Zúčastnili jsme se tradičního jičínského festivalu Jičín – město pohádky a nesmíme opomenout fotoprojekt MY, který vznikl za podpory naší charity.

Pozvání veřejnosti
V rámci celorepublikových kampaní v našich službách proběhly dny otevřených dveří. Této možnosti nahlédnout do našich prostor využili lidé z široké veřejnosti, od dětí až po dospělé. Navštívili nás také samotní klienti, a to především v nízkoprahových klubech, kde byly v rámci těchto dní připraveny doprovodné programy. Nízkoprahový klub Exit v Jičíně si například připravil pro návštěvníky divadlo a v hořické PoHoDě jste si mohli něco vyrobit.
Již druhým rokem jsme si pro vás přichystali informační stánek ve středu města Jičín, který byl na Den charity postaven na Žižkově náměstí. I přesto, že nám nepřálo počasí, zastavovali jste se u našeho stánku a my jsme vám s radostí zodpovídali vaše dotazy. Nezapomeneme také na radost dětí, které si od našeho stánku odnášely balónky a ulice se tak plnily barvou a logem charity.

Tématem letošního festivalu Jičín – město pohádky bylo: Pelíšek, pelíšky a pelášení. Pro školy, rodiče či prarodiče s dětmi, zkrátka pro všechny byly připraveny nejen zajímavé aktivity – terapeutický padák, tvoření, překážková dráha, ale také pracovníci všech našich služeb, aby vám zodpověděli vše, co by vás zajímalo.

Fotoprojekt MY
V průběhu září finišovaly přípravy na vernisáž fotoprojektu MY, kterého je Oblastní charita Jičín hlavním spoluorganizátorem. Tento zajímavý projekt, jehož autorkou je teprve patnáctiletá Valentýna Šatrová, bude ke shlédnutí během října v bývalé židovské škole v Jičíně a dále bude putovat na další místa. Více se o našich akcích, službách, činnostech i projektu dozvíte na webových stránkách www.jicin.charita.cz.   Pavlína Divoká, sociální pracovnice Centra SASanka