Pokud se nechcete o víkendu zbytečně nervovat kvůli zdržení na trase mezi Hradcem Králové a Jičínem konkrétně u Hořic, tak si raději zvolte náhradní cestu. Objízdná trasa za uzavřený úsek hořického obchvatu na silnici I/35 bude totiž procházet po dva víkendy generální opravou.

Objížďka vede Táboritskou a Husovou ulicí a podle správců komunikace je v dezolátním stavu. Výspravu je nutné provést ještě před zimou. Původně měly práce začít už v říjnu, ale zadavatel, tedy ředitelství silnic a dálnic, v té době nesehnalo dodavatele. Proto se záchranné práce posunuly až na listopad.

V Táboritské ulici bude nutné provést od sjezdu z viaduktu ke křižovatce s ulicí Husova vyfrézování povrchu, výspravu hlubokých výtluků a položení nového koberce. Oprava bude realizována po polovinách šíře vozovky. Provoz ve směru od Jičína na Hradec Králové bude sveden do jednoho jízdního pruhu, od Hradec Králové povede ulicemi Husova, Aloise Hlavatého a Antonína Rudla zpět na pětatřicítku.

Následky silného větru. Ilustrační snímek
Na východě Čech bude v pátek foukat silný vítr. Může lámat větve i stromy

V Táboritské ulici je několik míst, kde došlo k výrazné destrukci silnice. „Kvůli velké zátěži a vibracím se objevily trhliny i na některých nemovitostech, které nadále sledujeme,“ popisuje současný stav Zdeněk Kos z hradeckého ředitelství silnic a dálnic.

Je jasné, že na destrukci se podepsal intenzivní provoz, který je sem sveden z obchvatu Hořic.Ten je od dubna uzavřen kvůli opravě mostního tělesa.

O víkendu bude omezen provoz na objížďce přes Hořice.Zdroj: Deník/ Iva Kovářová

Další výsprava bude pokračovat v Husově ulici většími dílčími úseky a skončí před příjezdem do Hořic. Řidiči tu musí počítat s částečným zúžením jízdního pruhu. Doprava bude řízena pracovníky stavby nebo semafory.

Náklady na opravu objízdné trasy zatím nejsou vyčísleny. Silničáři ale mohou mluvit o štěstí, neboť počasí je jim nakloněno a záměr tak mohou realizovat.

„Jsme rádi, že se podaří havarijní stav silnice odstranit ještě před zimou,“ říká místostarosta města Martin Pour.

Policisté kontrolovali, zda již mají řidiči přezuto.
Řidiči už by měli mít přezuto na zimu