O ÚTOKU PSA ČTĚTE VÍCE ZDE

Útočníka, který utekl z nezajištěného pozemku, zahnal místní Vincent Tanko. U opuštěného objektu pak policisté napočítali čtyři dospělé rotvajlery s jedním štěnětem. Místostarosta Ostroměře Miroslav Vobořil upřesňuje:

„Po dohodě se státním zástupcem jsme vstoupili na pozemek, psy odchytili a převezli do útulku na Chlum. Bylo to opravdu složité, hlavně dospělou fenu se veterináři nedařilo uspat.“ Místostarosta konstatuje, že psi již několikrát volně pobíhali po Ostroměři. Obec nyní musí uhradit pobyt chlupáčů v chovné stanici, zaplatit zákrok veterináře a zřejmě i výjezd městských policistů. Místostarosta Vobořil podotýká:

„Nejhorší na všem je, že pokud si majitel do útulku pro své psy přijde, musí mu je provozovatel vydat.“ A k tomu také mělo dojít včera v 18 hodin. Informoval nás o tom Jan Musil, který se o psy stará.

„V úterý v 17.30 mě kontaktoval majitel rotvajlerů. Dohodli jsem se, že si je od nás převezme ve středu v 18 hodin. Dva z rotvajlerů jsou velice agresivní.” Obracíme se na starostu Tomáše Gabriela a ptáme se, jak bude obec v celé záležitosti postupovat.

„Budeme se snažit přesvědčit chovatele, ať zatím rotvajlery v útulku ponechá do doby, než pro ně zabezpečí klece a svůj pozemek tak, aby jej zvířata nemohla volně opustit.”

(kov)