Pro moderní počítačovou aplikaci se město rozhodlo na přelomu loňského a letošního roku a první SMS zprávy byly rozeslány v půlce února.

„Mobilní rozhlas nám pro šíření informací přijde jako efektivnější cesta než veřejná hlášení. Mobil mají přece v dnešní době všichni, včetně seniorů, a výhodou je, že informace každého dostihne, i když zrovna není v Sobotce," říká místostarosta Jan Janatka.

Radnice rozesílá klíčové zprávy

Aplikace je jednoduchá jak pro zadávání informací, tak pro přihlášení nových zájemců. Stačí zaregistrovat své telefonní číslo do připravené kolonky.

„Zatím se systém pomalu rozjíždí. V tuto chvíli je v něm přihlášeno asi dvě stě osmdesát lidí a doufáme, že jich ještě přibude. Po zhruba měsíčním zkušebním provozu se město snaží doladit model fungování, aby občanům rozesílalo jen opravdu klíčové informace, například o krizových situacích, dění ve městě nebo o významnějších kulturních akcích," vysvětlil Jan Janatka.

Zřízení a provoz mobilního rozhlasu není pro město po finanční stránce velkou zátěží.

Výhodný provoz

„Za aktivační poplatky jsme zaplatili rozumnou částku několika tisíc korun a s podobně rozumnými náklady počítáme měsíčně i na rozesílání zpráv," uzavřel místostarosta Jan Janatka s tím, že v sezoně bude zřejmě využití mobilního rozhlasu intenzivnější.