Nezvykle rušno bylo i na hřebeni nad Úbislavicemi a Stavem. Ze Zboží je po horizontu vyšlápla stopa až na Stav.Také na Lomnické magistrále se to o víkendu hemžilo lidmi. „Paráda a děkuji za obětavou práci. Senzační lyžování a balzám na duši naší krásnou krajinou,“ reagovala Vladimíra Zikmundová.

Lomničtí lyžaři připravili základní páteř Lomnické magistrály Zelený háj – Ploužnice. „Dál na Klepandu zatím nejde jet, jelikož na Smitech je hluboká orba a nedá se to objet,“ potvrdili nám zástupc místního lyžařského klubu.

V lomnickém lyžařském areálu pak fungují standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5 kilometrů, které jsou upravovány podle momentálních sněhových podmínek. Tratě vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách.

Páteřní trasa Lomnické magistrály kopíruje Zlatou stezku Českého ráje. Za dobrých sněhových podmínek je upravena v délce 25 kilometrů okolo Lomnice nad Popelkou. Pokud se rozhodnete jet od Zeleného Háje, objet Lomnici a do Zeleného háje se vrátit, tak ujedete 30 km. Trasa je upravována strojově rolbou v šířce asi 5 metrů. Po obou stranách stopa na klasiku a uprostřed pro bruslení. V několika místech, kde jsou úzké cesty je trasa vedena pouze s dvěma stopami na klasiku. Jedná se pouze o část trasy okolo Karlíčka po vrstevnici pod Táborem, a přes vrch Tábor, kde jsou úzké cesty a nelze vyznačit širší.