V rámci rekonstrukce povrchu za 1,6 milionu se počítá s výstavbou bezbariérového přístupu pro hendikepované sportovce

„Ošetřit povrch je nyní to nejdůležitější," uvedl vedoucí trenérů HBC Ronal Jičín Petr Babák. „Podotýkám, že hřiště neslouží jenom nám házenkářům, chodí na něj i školy. Přitom stačí, aby bylo jenom trochu mokro a povrch se začne smekat. Opravdu je to o zranění."

Bez dotací
Podle jičínské radnice je dané hřiště, které je součástí sportovního areálu, v jejím hledáčku už delší dobu. Jičín se v minulosti pokoušel vytěžit prostředky grantového programu Oranžové hřiště, který pořádá Nadace ČEZ. Bez úspěchu.

Výměnu povrchu šlo najít v seznamu loňských plánovaných investic, dokonce se uskutečnilo i výběrové řízení na dodavatele. Potom však zasáhla smůla. Házenkářský klub HBC Ronal Jičín oslovil radnici s tím, že město by akci nemuselo platit ze své kapsy, nýbrž kompletně z dotace. Sportovní klub se sám ujal jejího zařizování. Vše vypadalo nadějně, jenomže před několika týdny se házenkáři od ministerstva školství a tělovýchovy dozvěděli, že dotaci nezískali. Házenkářské hřiště se tak vrátilo o kapitolu zpátky.

„Snahu házenkářů jsme tehdy uvítali, ale varovali jsme je, že dotace jsou vždy velmi nejisté. Takže teď se vracíme zpět," uvedl radní Ladislav Brykner s tím, že město s hřištěm vyčkávalo čistě kvůli dotačním nadějím.
Tedy, nejspíše na podzim

Městská rada se nyní bez dotace vrátila k původnímu dodavateli. Potvrdil jí, že za vysoutěženou cenu zhruba 1,6 milionu korun modernizaci provede. Pracovníci by na hřiště nastoupili po prázdninách a do měsíce by bylo vše hotovo.

Zbývá jediná neznámá: co na záměr řeknou zastupitelé, kteří uvolnění peněz musí potvrdit. Veřejné zasedání se uskuteční v polovině příštího týdne.

Jičínský starosta Jiří Liška považuje investici za nezbytnou. „Chci zdůraznit, že na dnešním povrchu je riziko úrazu. Byla by tragédie přijít o mladý sportovní talent jenom kvůli tomu, že spadne a zpřetrhá si kolenní vazy," dal odstrašující příklad.