Novopacké náměstí by mělo do budoucna změnit svoji podobu. Město vypíše velkou architektonickou soutěž.

K ní také směřují změny, které už byly s větším i menším ohlasem realizovány.

První novinkou bylo zjednosměrnění Komenského ulice, která přivádí do centra dopravu. Uskromnit se museli řidiči na náměstí.

Část u kostela, určená k parkování, byla vymezena jako odpočinková zóna. Nyní došlo k úpravě parkovacích míst i před Komerční bankou. Důvodem byl komplikovaný výjezd na hlavní komunikaci. Jeho přesunem se navíc zvýšila i bezpečnost chodců v této lokalitě.

„Pro řidiče je tato změna přínosem, úsek je sjízdnější,“ hodnotí změnu velitel městské policie Petr Jerie. Na spodní části náměstí začali obchodovat trhovci. Na starostu města Josefa Cogana jsme proto směřovali otázku, zda jde o změny v rámci plánované revitalizace centra. „Hledíme do budoucnosti a chceme připravit jeho kvalitní rekonstrukci.

Momentálně se k tomuto tématu vede rozsáhlá diskuse, která směřuje k vypsání velké architektonické soutěže. Tržnici jsme zde povolili provozovat a zkoumáme ohlasy na její funkčnost.“ Náměstí je pro starostu klíčovým místem, nechce je narychlo bezúčelně přestavět a nebo jen předláždit. „Možná přistoupíme i k tomu, že některé objekty zde zbouráme,“ naznačuje Josef Cogan, který realizaci projektu odhaduje na roky 2014 – 2020.