Na pohled hezké spojení čísel v datu 2.2. 2020, 20. 2. 2020 nebo pět dvojek v pátečním datu 22. 2. 2020 podle numeroložky a kartářky nepřinesou do manželství nic výjimečného.

V manželství z 22.2. 2020 se bude trochu bojovat o to, kdo bude nosit kalhoty, tak že o to, kdo bude hlava i krk najednou. Zajímavější a výhodnější je termín 20. června. Manželé budou všechny své situace řešit racionálně, inteligentně a s klidem. Svazek bude z hlediska provozu šlapat jako hodiny.

Radnice hlásí „vyprodáno"

Přesný přehled o frekventovaných termínech svateb mají matrikářky. Podle jejich vyjádření jsou už dnes některé termíny beznadějně obsazené.

Na matrice v Hradci Králové byl jako první „vyčerpán“ termín 20. červen, následovalo datum 8. 8 a 6. 6. „Ještě máme volno 22. 2 a 10.10,“ sleduje v tabulkách matrikářka Jana Eliášová.

V Jičíně je zájem o dvaadvacátý únor, ale zabukováno je i datum 6. 6. a 8.8., dále pak 20. 6. 2020. Nejvíce svateb se v okresním městě uskuteční v obřadní síni a Valdštejnské lodžii, mladí se také rádi berou v srdci Prachovských skal. „Je to velice náročné, když se máte vyšplhat na některou z vyhlídek a za hodinu máte být upravená a nachystána k obřadu na další svatbě,“ postěžovala si jedna z matrikářek na náročnou službu.

Proto Jičín uvažuje o tom, že přímo v Prachovských skalách vymezí místa k oddávání.

Výročí jednou za čtyři roky

V Nové Pace se zájem svatebčanů upnul na 22. února, poté 20. června a také k datu 22. 8. 2020. Trutnovu prý zatím žádné magické datum nevládne, dvě stavby jsou objednány na 22. února. Město Náchod má už od loňska zaplněný 29. únor, 6. červen a 8. srpen. „Svatba se tu bude odehrávat i ve čtvrtek 20. února,“ informuje Deník matrikářka Hana Čápová. Oddává se tu nejčastěji na radnici, na státním zámku nebo Jiráskově chatě na Dobrošově.

Také v Rychnově nad Kněžnou jsou atraktivní data skoro „vyčerpána“. Nejvytíženější je 6.6, 8.8 a také 22. únor. Na Rychnovsku si prý mladí lidé vybírají nejčastěji pro sňatky horské chalupy. V Sobotce se první obřad uskuteční 29.