Nejlépe na tom včera byly Hořice. „Zatím jsme zaregistrovali všechno," hlásí z odboru dopravy Romana Andrlová. „Čekala jsem asi hodinu, systém běžel," sdělila spokojeně Eva Pachlová z Doubravy.

To v Nové Pace jsou na tom o trochu hůř. „Nefungovaly odhlášky vozidel přes rodná čísla do jiného obvodu, program se nespojil s registrem obyvatel. Jinak to jakž takž jde," říká vedoucí Zdeněk Leština.

Ruční práce
V plné kondici není ani Jičín. „Snažíme se, co to jde. Největším zdržením je, že musíme všechno vyplňovat ručně," přibližuje pracovnice přepážky Jana Riegerová. Vinu nese nepovedený transport dat ze starého systému. Nikdo netuší, zda budou údaje vůbec někdy dodány. „Denně odbavíme oproti bývalému registru zhruba třetinu lidí," udává Jana Riegerová.

„Přednost před ostatní prací dostávají klienti. Pokud by měl ale takový stav trvat několik měsíců, povede to ke kolapsu," udává vedoucí odboru Martin Duczynski. „Přijel jsem až z Brna, ale už sem nepojedu, na to se můžu vykašlat," rozčiloval se nad frontami na chodbě Jaromír Simon. ⋌(sar)