Do společné kasy tak přibude téměř dvacet milionů korun. Jedná se o objekty, jejichž části měli v pronájmu drobní podnikatelé. Těm se ale záměr nelíbil a svoji nevoli dali několikrát najevo při veřejných jednáních. Nakonec byl prodej realizován ve výběrovém řízení nejvyšší nabídce.

Dům č.p. 6 na Masarykově náměstí získaly Stanislava Řídká Jakubcová a Petra Maroušková za 4 miliony 220 tisíc korun.

V přízemí zatím funguje Květinové studio „H" floristů Cyrila a Lenky Havlínových, ale nikdo netuší, jak dlouho. Havlínovi už čtyřikrát svoji provozovnu stěhovali. Z jednání radnice jsou znechuceni.

„Zatím nic nevíme, čekáme, až se nám úřad ozve. Smlouvu máme uzavřenu na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou. Cítíme se podvedeni a nepřímo i okradeni. Když jsme se v březnu 2010 stěhovali, radnice nám slíbila klidnější a dlouhodobější útočiště. Vložili jsme do renovace prostor více než 400 tisíc, část prostředků nám město vrátilo na odbydleném nájemném, o další peníze se bezúspěšně hlásíme od 15. srpna. Dluhy ještě nemáme splacené a objekt budeme nuceni opustit. Nevím, co bude dál," posteskla si Lenka Havlínová.

Její manžel dodává, že požadovali od radnice oddělení prodejních prostor od domu a ty pak hodlali pro své podnikání odkoupit. Úřad na tuto variantu nepřistoupil.

Dům č.p. 298 v ulici Komenského nyní vlastní společnost JESPO obal s.r.o. za cenu 4 miliony 950 tisíc.

Prodejna obuvi tu byla uzavřena už v létě, provozovatelka se nechtěla handrkovat s městem.

Restaurace zatím točí pivo
Nemovitost (restaurace na sídlišti) v Husitské ulici včetně pozemku patří nově společnosti KOBIT Holding. Ta ji odkoupila za 5 milionů 260 tisíc korun. Zařízení měl v nájmu Radek Pour. „Pravděpodobně tu zůstanu i nadále v pronájmu," poznamenává.

Objekt č.p. 353 v ulici Legií si za 4 miliony 290 tisíc pořídili Alena a Lubor Militký. Alena Militká provozuje v přízemí prodejnu s prádlem a nechtěla o obchod přijít.

„Peníze z prodeje nemovitostí se stanou výnosem města. Jak s nimi bude dále naloženo, to budeme zřejmě řešit v rozpočtu na příští rok," uvedl místostarosta Josef Hendrych.