Místostarosta města Tomáš Linda přivítal v Kulturním centru Svoboda v Chebu nejlepší zástupce jednotlivých krajů, kteří prezentovali své odborné práce v tématech obnovitelných zdrojů energie, snižování energetické náročnosti a omezování emisí v dopravě. Žáci soutěžili ve třech kategoriích – Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace.

Konferenci podpořili svojí účastí také náměstek hejtmana Karlovarského kraje Václav Sloup, Ladislav Vítek za KÚ Plzeň a již tradičně Karel Šebek, místostarosta obce Neveklov. Odborná porota, kterou tvořili Jitka Pohanková z NÚV Praha, Zbyněk Bouda z Energetické agentury Vysočina a Zbyněk Kudláček, zástupce města Cheb, to neměla opravdu jednoduché, protože úroveň žákovských prací byla skutečně na vysoké úrovni.

Královéhradecký kraj zastupovalo sedm finalistů z krajského kola a soutěžili ve dvou kategoriích. Žáci z dalších pozic vyplňovali vědomostní test.

Vítězná práce
Darek Bogdány, student ISŠ Nová Paka, reprezentoval Královéhradecký kraj svojí vítěznou prací z krajského kola „Obnovitelné zdroje elektrické energie – historie a vývoj fotovoltaiky". Z 22 soutěžících ve své kategorii obsadil krásné osmé místo.

Martin Trejbal, také student ISŠ, prezentoval a předvedl svůj model „Savoniův motor", se kterým se umístil na desáté pozici.

Jakub Mašek, z ISŠ a Roman Vlasák z SOŠ HK vyplňovali odborný vědomostní test a umístili se z jedenácti krajů na velice pěkném 4. místě.
Vít Nýdrle, žák SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové, se v kategorii Enersol inovace umístil na sedmém místě.

V celkovém hodnocení krajů se Královéhradecký kraj umístil na místě sedmém.
Všem studentům blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci našeho kraje a přejeme hodně úspěchů v mezinárodní soutěži.
Přáli bychom si, aby úspěchy našich žáků byly příkladem pro všechny další kolegy a kolegyně jak z řad studentů, tak i učitelů a motivovaly tak další ke studiu na technických oborech, jako nabízí naše škola. ⋌Luboš Malý, ISŠ Nová Paka