Vše se odehraje v budově Aldisu, kam se chystají i novopačtí cukráři. Pro tento rok jsou v soutěži zakomponovány poslední změny v zadání jednotlivých kategorií na základě nových propozic světové kuchařské asociace WACS pro kuchařskou olympiádu IKA 2012. Obohacením letošního programu bude pro návštěvníky i umělecká soutěž ve vyřezávání ovoce a zeleniny, kdy účastníci v časovém limitu 180 a 30 minut budou vytvářet kompozici přímo před zraky návštěvníků.

Od Jaroslavy Havlové, vedoucí učňovského střediska novopackých cukrářů, které už v Hradci Králové několikrát zabodovalo a získalo zlato, jsme se dozvěděli, že i letos chtějí novopačtí cukráři promluvit do boje o medaile. Frekventantka třetího ročníku Eliška Nýdrlová už od ledna vytváří pohádkový zámek Walta Disneyeho i s postavičkami. Sladká skulptura, na kterou spotřebovala 37 kilogramů surovin a kterou doplnila 10 kilogramy skla, je vytvořena z modelovací hmoty a čokolády.

Figurky jsou laděny do měkkých barev. Rozměry exponátu jsou 88 cm šíře, délka je jeden metr a výška 1 metr a 5 centimetrů. Do města na Labi vyrazí také zdejší studentka hotelnictví Markéta Kordíková, která se zúčastní soutěže ve vyřezávání ovoce a zeleniny. Poté se bude prezentovat i před diváky, kdy během 180 minut pomocí nože vyzdobí jeden vodní a jeden cukrový meloun.

Ke článku je připojena fotogalerie z loňského ročníku této akce.