Právě gymnázium se střední pedagogickou školou trápí dlouhodobě nevyhovující kapacita školní tělocvičny, staré více než sto let. „Nová sportovní hala bude stát na nevyužitém prostoru za budovu školy, bude k ní přiléhat i parkoviště. Chtěli bychom halu se zázemím a hledištěm,“ jmenuje některé z požadavků ředitel gymnázia Pavel Matějovský.

Projekt jednoznačně podporuje sousední střední škola strojírenská a elektrotechnická. Tady tělocvičnu nemají a za sportovními aktivitami dochází do místní sokolovny.

Na moderní halu se těší také frekventanti střední školy gastronomie a služeb, která sídlí na náměstí. „Tělocvičnu máme vybudovanou z bývalé zasedací místnosti okresního úřadu. Je prostorově nevyhovující, nevhodná pro sálové hry jako jako je basketbal, florbal, volejbal,“ popisuje současný tristní stav ředitel školy Petr Jaroš.

Sportovní hala za zhruba 75 milionů bez DPH má mít minimální rozměry 42 x 24 x 8 metrů, vybavena bude sociálním zázemím, ale i vestibulem s malým bufetem a hledištěm. U nové haly bude parkoviště se čtyřiceti místy, které pomůže vyřešit parkování zaměstnanců školy. Halu se školou propojí spojovací koridor. Technicky bude řešena tak, aby v daném prostoru a čase mohly probíhat paralelně dvě vyučovací hodiny tělesné výchovy.

Gymnázium a pedagogická škola v Nové Pace.

Na realizaci projektu se bude vedle kraje finančně podílet i město, které by chtělo v nové tělocvičně postavit lezeckou stěnu.

„Jsme připraveni pomoci a finančně se spolupodílet. Požadujeme ale vybudování odděleného bloku s lezeckou stěnou, která Pačákům chybí,“ říká starosta Josef Cogan, který odhaduje, že za městem půjdou náklady kolem pěti milionů.

Kromě školní výuky bude tělocvična otevřená pro volnočasové aktivity mládeže a bude také sloužit novopackým sportovním oddílům.

Zahájení stavby se odhaduje na podzim 2021 a konec do 16 měsíců, tedy v únoru 2023.