Budovu a pozemky bývalého hotelu Centrál vlastnil Vojtěch Kubálek z Kladna, který v nedávné době objekt prodal. Zájem o něj projevila Jednota bratrská se sídlem v Nové Pace. Zda sama objekt odkoupila, to je otázka pro pastora Bohdana Čančíka (na snímku vlevo).

„Ne, na to opravdu nemáme. Našli jsme však člověka, který fandí našemu společenství a všemu, co podnikáme, a ten se rozhodl nemovitost zakoupit a pronajmout nám ji, abychom ji mohli podle potřeby využívat. Taky tím chceme povzbudit naše spoluobčany v tom, že Paka má budoucnost otevřít jim znovu nejkrásnější sál ve městě," vysvětluje Čančík.

Sbor chce především opětovně zprovoznit severní část budovy směrem do náměstí. Vyžádá si to renovaci všech sítí.

„Budeme hledat komu a jak konkrétně pronajímat některé její části, aby byl provoz celkově rentabilní. V přízemí by mohly být obchody nebo nějaké instituce, banka, popřípadě opět restaurace, pokud se najde její provozovatel. Sál s barem bychom chtěli otevřít opět pro taneční, plesy, koncerty, divadla, výroční schůze, svatby a jiné slavnostní události. Zájemci se mohou už nyní obracet na správce budovy Jana Pernera," vyzývá pastor.

Budova si vedle opravy instalací vyžádá i renovaci oken, fasády, nutné bude zajistit bezbariérový přístup a mnoho dalších věcí. Některé části se budou upravovat až podle konkrétního využití.

„Věříme, že najdeme sponzory, kteří obnovu této budovy uvítají a půjdou do toho s námi. Nyní jsme ale převzali klíče a v tuto chvíli si netroufám říci bližší termín. Rádi bychom, aby to bylo do zimy. Pak určitě pozveme veřejnost na prohlídku s posezením u vynikající kávy. Samozřejmě kávy Orbis z Novopacké pražírny," zve Bohdan Čančík.