„Jsme jedním z mála spolků, který kromě vyhledávaných letních táborů pro děti pořádáme akce v průběhu celého roku. To vítají zejména děti, neboť pokud se nemohou zúčastnit některé akce, dlouho nesmutní a zúčastní se hned akce další. Najdou si tak cestu mezi své kamarády. Naše akce můžeme realizovat i díky našemu partnerovi, kterým je Všeobecná zdravotní pojišťovna. Poděkování firmám z okolí chystáme i do místního časopis Achát."

Poslední květnovou neděli připravil pro děti příjemné prostředí novopacký střelecký oddíl a uspořádal pro ně střeleckou olympiádu. V části první soutěžily děti ve dvou věkových kategoriích. Těm menším příliš nevadilo, že některé rány minuly terč a byly spokojené s tím, že zažily opravdovou závodní atmosféru. Naopak starší děti docílily v řadě případů pěkných výsledků, vzduchovku neměly v ruce poprvé.

Diplomy na závěr
Na závěr akce byli účastníci oceněni diplomy, které jim budou sportovní klání ve střelnici sopka připomínat.
Ve druhé části, která nebyla soutěžní, měly možnost děti starší vyzkoušet střelbu z malorážky. Možnost zasoutěžit si využily i maminky. Navíc měly možnost vyzkoušet si jinak ryze mužskou disciplínu: střelbu koltem nebo jednotlivými výstřely i ze samopalu. Poté, co byly zbraně bezpečně uloženy, se přihlásily o slovo opět děti: tentokráte vzaly útokem plácek před střelnicí, aby si vytvořily sbírku prázdných nábojnic.

Přestože po celou dobu akce se všichni k sobě chovali slušně, do sběru prázdných nábojnic se vrhli značně energicky, jako by si chtěli vyzkoušet na vlastní kůži platnost přísloví – Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Akce se zdařila. Přispělo k tomu i klasické opékání klobás na ohni. Díky běhavým hrám, kterým se děti mezi soutěžením věnovaly, i díky pohybu na čerstvém vzduchu, jim klobásy skutečně chutnaly!   výbor spolku