Studentka třetího ročníku Eliška Nýdrlová získala nejcennější kov v kategorii cukrář za pohádkový hrad Walta Disneyeho. Eliška jej vytvářela za podpory hlavní mistrové Jaroslavy Havlové od poloviny ledna včetně jarních prázdnin. Cukrařina ji lákala už od čtvrté třídy, baví ji především tvorba. K úžasnému exponátu říká:

„Vymodelovaly jsme disneyovský zámek a vytvořily postavičky z jeho filmů. Najdete tu Mickey Mouse, Sněhurku, Dumba, Pinokia.“

Autorka sladkého díla přiznává, že při práci bylo nejnáročnější zachovat identitu právě těchto bytostí, aby každý na první pohled poznal, o koho jde.

Pohádkové království se zrodilo z modelovací hmoty. Je vysoké přes jeden metr, široké 88 cm a dlouhé metr. „Vítězství mě potěšilo, ale člověk se nemůže slávy přejíst. Musíte zůstat při zemi a snažit se posunout dál. Chtěla bych poděkovat paní Havlové a také škole za to, že mi umožnily se takto prezentovat,“ říká osmnáctiletá kráska, která vloni získala na hradecké soutěži zlatou medaili a Cenu primátora za exponát Život na Nilu.

Do Nové Paky putoval ještě další kov, a to bronz. Přivezla jej studentka hotelnictví Markéta Kordíková za řežbu ovoce. „Do Hradce jsem jela s kompozicí Erbenovy Kytice a na místě jsem vyřezávala melouny na čas. Za obě disciplíny jsem obdržela ve své kategorii bronz.“


Hodnocení


Ředitel školy Milan Pospíšil poděkoval oběma soutěžícím za úspěšnou prezentaci. „To, že je Nová Paka jmenovaná v listině výsledků, pozitivně ovlivňuje zájem žáků o naši školu,“ konstatuje.

„Byla jsem ráda, že jsme vyhrály, i když při vytváření expozice jsme strávily spoustu času,“ přiznává Jaroslava Havlová. Od nás putuje do Nové Paky gratulace.