Vítěz zakázky vzešel z prvního komplikovaného výběrového kola.

Radnice původně plánovala zahájení stavby letos na podzim. Vyhlášené výběrové řízení, do kterého se přihlásilo deset stavebních firem, však zrušila s tím, že upřesní zadávací podmínky. Poté, co se jeden z uchazečů řízení odvolal, radnice přehodnotila postup a bez úprav se vrátila k původnímu tendru. Jak uvedla Monika Hanušová z investičního odboru města, s firmou bude nyní upraven harmonogram prací. Stavba má být zahájena na jaře příštího roku, dokončení je plánováno na květen – červen 2015.

Bazén vyroste u Základní školy v Husitské ulici, milovníkům plavání nabídne čtyři 25 metrů dlouhé dráhy, součástí stavby bude i dětský bazén, pára, vířivka, dále venkovní bazén s letní terasou.

„Rozhodli jsme se, že projekt navíc rozšíříme o venkovní brouzdaliště pro předškolní děti. Na jeho dodavatele vypíšeme samostatnou soutěž. Původní cena se tak navýší a když uhradíme stavební dozor a projektovou dokumentaci, dostaneme se k sedmdesáti milionům," upřesňuje šéf výboru pro rozvoj Josef Cogan. I tak je s cenou spokojen. Současná doba je prý vhodná pro investice a město si pohlídá kvalitu díla.

Packá radnice počítá s tím, že ročně bude provoz komplexu dotovat částkou 2,5 až tři miliony korun.