Voda o teplotě 27 stupňů je vypouštěna do akumulační nádrže a v letním období využívána pro zavlažování fotbalového hřiště a volejbalových kurtů.

Zvažované čerpadlo by mělo být v systému voda – voda. Principem je využití zbytkového tepla odpadní vody pro ohřev bazénu a v případě přebytku i sprch. „Je to první možnost požádat o dotaci přímo jako příspěvková organizace. Dosud to vždy bylo omezeno jinou organizační formou," sděluje ředitel SZMJ Jaroslav Hazdra.

Žádost o dotaci byla podána v únoru a samotná realizace bude uskutečněna do konce roku. Jaké finanční prostředky si tato akce vyžádá? „Předběžná kalkulace bude vyčíslena po energetickém auditu. Výběr firmy bude proveden prostřednictvím výběrového řízení," doplňuje Hazdra.
Rozpočet města na rok 2013 počítá s provozním příspěvkem pro Aquacentrum ve výši 5,8 mil. korun. Provoz bazénu je značně energeticky náročný. 

Teplo, včetně ohřevu vody,„spolkne" 4,3 mil. korun. Elektrickou energii pokryje 1,5 mil. korun a roční spotřeba vody stojí 1,8 mil. korun.V loňském roce si cestu do Aquacentra našlo přes 175 tisíc návštěvníků.

„Bazén je asi nejvíce využívaným občanským zařízením, které oslovuje široké spektrum všech věkových skupin. Je místem pohybu, relaxace, ale i příjemným stánkem, který lidem umožňuje setkávání a přímou komunikaci, jež je v dnes bohužel často na ústupu," dodává na závěr ředitel.
⋌Martin Vávra