„Než jezdit na hory, to raději zajedeme do Nové Paky, máme to z chalupy pět kilometrů a je to tam super. O cenách nemluvě,“ říká Petr z Prahy, který si tu lyžovačky užívá pravidelně i s dcerami. Možností je tu spousty. Hned u sjezdovky je okruh pro běžkaře. Když vás přestane bavit lyžování, můžete si ve vedlejší hale užít veřejného bruslení. A když si tělo žádá odpočinek, můžete vyrazit na procházku do okolního lesa.

Jak se areál včetně zimního stadionu v době epidemiologických opatření připravuje na zimní sezónu, o tom ví nejvíce provozovatel Bohumil Šmika.

„S městem jsme řešili totální uzavření zimního stadionu, kde máme po třiceti letech provozu poprvé úplně nulové příjmy. Radnice nám vypomohla částkou 300 tisíc korun na provoz v nouzovém stavu,“ říká Bohumil Šmika hned v úvodu. Zaměstnanci, kteří běžně obstarávají chod zimáku, nyní provádějí údržbu a připravují na sezónu sjezdové a běžecké tratě.

Ledová plocha je při těchto teplotách částečně zakonzervována. „Pokud dojde k rozvolnění a zahájení hokejových tréninků, tak jsme schopni do tří dnů obnovit led k užívání,“ slibuje Bohumil Šmika, který věří, že v prosinci dojde k rozvolnění epidemiologických opatření a sport dostane zelenou.

Nouzový stav do 12. prosince mu dává naději, že v zimním období by mohla být využívána venkovní sportoviště. „Běžecké tratě určitě, o tom jsme přesvědčeni. Takže když nebude fungovat sjezdové lyžování, tak v prostoru, kde bude sníh, vybudujeme běžecké tratě k volnému využití občanů,“ nastiňuje Šmika řešení v případu nouze.

Nyní tu čekají už je na mráz, technika i tratě jsou připraveny. Letošní sezóna bude s jednou novinkou. Provedli zde centrální rozvod vzduchu i ke koncovým zařízením nízkohlučných zasněžovacích tyčí, čímž se sníží jejichž hlučnost i čas zasněžování.

Zasněžovat se začne podle počasí, rtuť teploměru však musí klesnout pod mínus tři stupně. V sobotu tu chtějí provést první zkoušky, zasněžování celého areálu pak trvá zhruba měsíc.

Možnosti sportování:

Areál nabízí cvičnou louku s pojízdným kobercem a lanovým vlekem i kratší náročnější sjezdovky – od jemně zvlněné modré (550 m) přes červenou až po skoro černou (350 m). Všechny tratě jsou osvětlené pro večerní provoz. Součástí je i zasněžovaná a osvětlená běžecká trať o délce 1 kilometr, za příznivých sněhových podmínek lze vyrazit na 10 km dlouhý okruh Skiareál se nachází přímo u zimního stadionu, kde je lyžařům k dispozici restaurace a toalety.