Již v 16. století se stala čokoláda velmi oblíbeným nápojem. Dnes patří mezi nejžádanější pamlsky a producenti se předhánějí jak v nabídce kombinací chutí, tak i zajímavých obalů. Nový se rodí právě nyní a zákazníci se s ním seznámí s příchodem adventu. Novinku chystá spotřební družstvo Jednota Nová Paka, které chce sladkým pokušením přispět nejen k propagaci regionu, ale také regionálních produktů.

Od prosince se tedy na pultech prodejen Jednoty objeví stogramová hořká sedmdesátiprocentní čokoláda od výrobce ze Dvora Králové. Na jejím obalu najdete novopacký klášter, z druhé strany dochovanou zříceninu hradu Kumburk, zkamenělý araukarit, Mariánský sloup i novopacký achát. Obal barevně ladí se znakem města Nová Paka a sladkost bude pro mnohé zajímavým dárkem. 

Návrh obalu čokolády Jičína.

Sladký Jičín nabízí pohled na Valdštejnovo náměstí, zámek, zámecký park a Valdickou bránu. Hotov je i přebal Českého ráje. „Uvidíme, jak se novinka osvědčí, pokud bude zájem, na obalech se objeví i Lázně Bělohrad nebo Hořice," slibuje Ingrid Bukovská z novopacké Jednoty. Speciální čokoláda bude k dostání také v jičínském infocentru a okolních obcích.