„Arogantní osoba jako je Babiš nebo Zeman si z toho hlavu dělat nebudou a doufejme, že se nestane to, co je v Listině základních práv a svobod, a to, že si svobodu občané budou muset vybojovat.“

V Nové Pace se více jak 160 obyvatel sešlo, neboť nesouhlasí s tím, aby byl trestně stíhaný člověk a agent StB premiérem.

Za Milion chvilek pro demokracii Martin Malík přikládá protestu důležitost. „Jsou tu lidé, kteří nesouhlasí, co se tady děje a není jich málo.“ K účastníkům na Masarykově náměstí v úvodu promluvil Jiří Jína, oficiální prohlášení Milion chvilek přečetl Martin Malík, který připomněl i odkaz prezidenta Masaryka a plíživý posun komunistů k moci. Jakub Veselý upozornil na paralely se současnou situací a poválečným vývojem v Československu.

Z pódia oslovil přítomné i Josef Cogan. „Největším problémem je, že dochází ke kompletní destrukci státu. Vnímám ohrožování v mocenském paktu – prezident, předseda vlády. Demokracii musíme chránit, o tom není sporu,“ zaznělo směrem k davu. Kdo měl zájem, mohl se podepsat pod petiční archy za odvolání premiéra.

Tečkou za důstojným setkáním byla společně zazpívaná Modlitba Marty Kubišové. „Bojím se o své jistoty, bojíme se říci svůj názor. Nesmíme zapomínat, jak je svoboda cenná věc a že je potřeba o ní pečovat. Postavit se za správnou věc má smysl, nehledě k tomu, jak to dopadne. Nikdo z nás v tom není sám, to je důvod chodit se vztyčenou hlavou. Demokracie žije z milionu chvilek, které ji věnujeme,“ shrnul Malík. K protestní úterní akci za odchod Andreje Babiše z vlády se na Masarykově náměstí v Nové Pace připojilo nakonec přes 160 lidí.