Rada města už schválila postup. Dotazník mohou lidé vyplnit v rámci voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční 23. a 24. května.

Práci městských organizací a orgánů mohou lidé označit známkou jako ve škole, a to od jedničky (nejlepší) do pěti.

Hodnotit mají období od 1. ledna 2011 do současné doby. Lidé mohou oznámkovat domov důchodců, pečovatelskou službu, dům dětí a mládeže, knihovnu, Mateřské školy Husitská a Školní, obě základní školy a uměleckou školu, městské kulturní středisko, městský úřad, muzeum, opady Marius Pedersen, technické služby i radu města, zastupitelstvo a starostu.

„Chtěli jsme zhodnotit volební období, navíc je tu možnost současné rady chyby napravit nebo i nového vedení zabývat se těmi, kteří budou špatně hodnoceni. Může to být i palivo pro politické strany v rámci voleb," říká k anketě, kterou inicioval, starosta města Rudolf Cogan. „Hodnocení je pro mě velice závažné," dodává. Potvrzuje nám, že v podzimních volbách bude kandidovat, ale ne na post starosty.

Jedna nebo pět?

„No jedině, kdybych dostal samé jedničky," připouští. Když dostane pětky, vyvodí z toho důsledky. Špatné známky by mohl Rudolf Cogan, který pobírá plat starosty, obdržet za svoji častou absenci na úřadě, na kterou upozorňují místní na veřejných sítích i v diskuzních příspěvcích na webových stránkách města.

„Mám asi často dovolenou. Čerpám ji v zimě, kdy to nikdo nečeká, v létě jsem tady. Jinak já si teoreticky můžu vykonávat funkci jak chci," míní Cogan, „razič" přímé demokracie. Očekává, že ankety se zúčastní 35 procent obyvatel.