„Kde je policie? Uvědomujete si, že tam lidi bydlí a spí a že toto prostranství není určené k těmto zábavám?" ptá se rozhořčeně Miluše Gratzová v komentářích pod videi zběsilých jízd, které se objevily na facebookovém profilu Taxi Nonstop Jičín a Okolí. Přidávají se i další naštvaní obyvatelé města: „Díky za bezva noc. Dvacet pět minut průjezd Panskou, stažená okýnka, urvané výfuky, zvuk střelby, pískání pneumatik. Policie nikde, evidentně si v Jičíně může kdokoliv kdykoliv dělat cokoliv," píše Šárka Chlumská.

„Účastníci se proháněli v Poděbradově ulici rychlosti vysoko přesahující 50 km/h. To, co mi projíždělo kolem baráku, byly spíše závody než poklidný odjezd. Vadí mi to o to víc, že městská i statní policie každýho po Jičíně akorát buzeruje a pak, když se děje toto, tak se nic neděje," napsal mimo jiné v diskuzi na sociální síti Tomáš Magu.

Zdroj: Facebook Taxi Nonstop Jičín a Okolí

Zastupitel města Ladislav Brykner slíbil, že zjistí, co se stalo. „Určitě to nechám prověřit. Jak je možné, že městská policie nezasáhla. Co v té době dělala, jestli o tom věděla, jestli ji někdo upozornil na 156. Výsledek sdělím, jak tyto informace zjistím," reagoval na přibývající komentáře Jičíňáků.

Exkluzivní rozhovor se skupinou, jež má noční driftování na svědomí:

Následky nočního driftování na Valdštejnově náměstí v Jičíně.
Drifteři z Jičína: Lidé z oken křičeli, že nás milují. Nikdo nás nezastaví

K nemilé noční události na náměstí se dnes, v pondělí 26. února, vyjádřilo vedení města. „Krátce po půlnoci se na Valdštejnově náměstí uskutečnilo shromáždění asi padesáti vozidel a stovky účastníků. Videa s "driftováním" vozidel jsou snadno dohledatelná na sociálních sítích. Strážníci Městské policie Jičín a příslušníci Policie ČR jednali od počátku," zdůrazňuje jičínská radnice. Podle ní je podrobně zmapováno, odkud účastníci přicestovali a jaké bylo jejich jednání během akce. Vzhledem k počtu osob ale musely být povolány posily ze stanic z okolních obcí.

Zdroj: Deník/ Kateřina CHládková

„Po příjezdu posily byla akce asi po třiceti minutách ukončena Policií ČR. Účastníci jsou známi a byl vytvořen záznam," ujišťuje vedení města. Na Valdštejnově náměstí jsou patrné pozůstatky po akci. V závislosti na vyčíslení škod bude událost posuzovaná buď jako přestupek, nebo jako trestný čin.

Policejní mluvčí Šárka Pižlová potvrdila, že Policie ČR víkendový případ aktuálně řeší. „Jednalo se o tuningový sraz na Valdštejnově náměstí, který nebyl předem ohlášený. Ani v průběhu konání akce jsme na lince 158 nepřijali oznámení, že se něco takového koná, žádné stížnosti nebyly," konstatovala mluvčí a doplnila, že policejní hlídka vyrazila na náměstí hned poté, jakmile se operační důstojník o události dozvěděl. „V tu dobu už odjíždělo poslední auto. Stáhli jsme si proto kamerové záznamy a nyní dochází k jejich vyhodnocení," ujistila mluvčí, že na základě těchto důkazních materiálů budou policisté vyvozovat závěry.

Mohlo by vás zajímat: Drifteři z Valdštejnova náměstí: Křičeli, že nás milují. Nikdo nás nezastaví