Naše žádost stále platí, psát můžete na kontakty do redakce nebo do diskuse zde pod článkem i na webu na www.jicinsky.denik.cz/ silnice.

Vážená redakce, taky mě štvou rozbité silnice a domnívám se, že výtluky na nich by nemusely být každý rok větší a větší. Proč? Protože opravy se provádějí provizorně a lajdácky. Proč nemohou být i komunikace nižší třídy opravovány vyfrézováním poškozených míst? Tento způsob opravy je jistě dražší, ale vydrží několik let. Šetří se všude a na všem, proto by měli zodpovědní pracovníci, kteří rozhodují, zhlédnout kritické úseky, posoudit rozsah oprav a následně také zkontrolovat, jak kvalitně byly opravy provedeny.

Zničené vozovky
Z vlastní zkušenosti mohu posoudit, že je místy velmi poškozená silnice vedoucí z Libáně před Psinice a Křešice s odbočkou na Ledkov, z Libáně přes Dětenice a Rokytňany až na konec okresu, průjezd obcí Miličeves směrem do Butovsi, obec Březovice u Hořic a jistě i mnoho dalších. Jsou to většinou komunikace, kterými vedou autobusové linky; na úseku Kopidlno – Dolní Bousov jezdí několikrát denně náhradní vlaková doprava, kromě toho značný počet osobních i nákladních automobilů, v době sezónních prací i těžké zemědělské stroje. Není proto divu, že silnice jsou tolik poničené, o to víc je třeba dbát na důkladné opravy.

Finanční prostředky se jistě najdou, letošní zima byla v našem okrese mírnější, tím byly nižší náklady na údržbu silnic než v jiných letech.
Přispět by mohla např. i společnost Oredo, která už několik let provozuje náhradní pravidelnou vlakovou přepravu, jistě by se mohly připojit také zemědělské společnosti.⋌Jiřina Chaloupská