„Dřív jsme to prostě nestihl. Měl jsem hodně práce, ale k volbám jsem chtěl jít. Volil jsem pouze do kraje, tam jsem neměl problém, jelikož jsem od začátku věděl komu svůj hlas odevzdám. Šel jsem prostě po konkrétním jméně. Do senátu jsem nevolil,protože tam jsem si jednoduše nikoho nevybral, nikdo mě nezaujal," řekl nám muž, jenž byl posledním, kdo vhodil hlasovací lístek do urny v knihovně.

Pravděpodobně nejmladší předsedkyní volební komise na Jičínsku byla devatenáctiletá Marta Velartová, jenž doplnila tým v Kostelci. „Jsou to moje první volby, kterých se mohu aktivně účastnit. Proto jsem se také rozhodla usednout do komise. Chtěla jsem se pořádně seznámit s atmosférou a vidět, jak to chodí," svěřila se mladá slečna, které v rozhodování komu udělit hlas pomohli rodiče.

Svoje nej má zřejmě i jičínská knihovna, kde ve volební komisi usedla osm a osmdesátiletá paní Božena Brumlichová, která se tak stala asi nejstarší členkou komise v okrese Jičín. „Do komise usedám pravidelně co pamatuji. Už ani nevím, kdy to bylo poprvé, ale stále mě to moc baví. Vždy tu potkám moc milé lidi a strávím tu příjemný čas," pochvaluje si B. Brumlichová