Jak uvedl ředitel Technických služeb Nová Paka Milan Sedláček, zimní údržbu města zajišťují čtyři traktory a dvě novější multikáry. V záloze je jeden starší traktor a multikára. Na obsluhu je připraveno osm zaměstnanců. Zimní pohotovost bude zahájena zřejmě o tomto víkendu.

V Nové Pace se na posyp využívají především inertní materiály jako písek, drť a minimálně sůl. Předzásobeny tu jsou dostatečně, ve skladech je připraveno 400 tun materiálu.

Na webových stránkách města se už objevily první kritické připomínky na práci TS. Pačák píše: „Pánové na městě, probuďte se, je tu zima. Z pátku na sobotu napadl sníh a co vedlejší ulice u sídliště? V devět hodin a ještě ten sníh nebyl uklizený ze silnic. To asi v Technických službách spali. To by měl pán ředitel tedy odstoupit, když není schopen rozeznat léto od zimy a není schopen zařídit bezpečnost pro lidi."

Milan Sedláček se ale ohrazuje. „Na odklízení sněhu jsme nastoupili včas a vyhrnuli všechny ulice. Nejdříve přijdou na řadu samozřejmě hlavní tepny, pak vedlejší komunikace." Brání se výtce od stejného pisatele, a to na jeho konstatování, že nejsou rozmístěny bedýnky s posypovým materiálem. „Všechny už jsou na místě a zaplněné drtí," dodává. Milan Sedláček prostřednictvím Deníku žádá, aby se v případě svých stížností a žádostí lidé obraceli přímo na technické služby na telefon 493 723 638.

Pana Jiřího zase rozčiluje, že lidé na Habeši si nedají říci a sníh pořád rozhazují do silnice, jen aby měli před svým domem čisto. „Ale kdo v tom má chodit a pak na silnici hrozí uklouznutí. A jsou tu i tací, kteří sníh od svého domu hází na druhou stranu ulice, kde je chodník, jen aby měli před svou garáží čisto!," píše v diskuzi. „Ano, to je problém, zejména na Habeši jsou úzké ulice a lidé nemají kam sníh odklízet. Musí ho kupit u vjezdů do garáží, ale pak je problém, že při tání jim stéká voda do domu," přiznává Sedláček.

„Já se přidám, Kumburská ulice je tragédie. Situace je o to vážnější, že tam je železniční přejezd a brzdit se prostě někdy musí. Snad to čte někdo povolaný a zjedná nápravu," stěžuje si na městském webu Nika.
Šéf TS tvrdí , že i tato ulice je pravidelně udržována, a opět připomíná, že pokud tu budou mít řidiči nějaké potíže, ať volají technické služby.

„Jo, pracovníci technických služeb jezdí a prohrnují. Bydlím v Čelakovského ulici u finančního úřadu a tam je to v pořádku. Nemám připomínek," říká bývalý malíř pokojů Jaroslav Stuchlík.