Jak jsme zjistili, v krajské metropoli je jedna žena, které v lednu bylo sto dva let. Sto let zároveň v krajské metropoli by mělo oslavit pět lidí. Nyní v únoru se mezi stoleté jubilanty zařadí například Hedvika Trutnovská, která pochází z Náchoda, nyní žije v Domově důchodců na Novém Hradci Králové.

V Novém Bydžově si bude jedna z žen připomínat dokonce sté první narozeniny.

Chlumec nad Cidlinou bude mít také jednoho významného oslavence. Svíčky na dortu bych ale stoleté ženě, která by si je měla připomenout letos v květnu, rozhodně nedoporučovala.

„Stoletým a víceletým jubilantům blahopřeje v krajském městě primátor Zdeněk Fink. „Chodí za nimi většinou přímo domů. Dostávají tři dárkové šeky v hodnotě tisíc korun, osobní gratulaci a květinu,“ řekla nám tisková mluvčí královéhradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

Na své jubilanty nezapomínají ani další města.

Jak vyplývá z údajů krajské správy Českého statistického úřadu v Hradci Králové, k 31. prosinci 2010 bylo v Hradci Králové pět lidí ve věku devětadevadesát let a výš. V samotném Královéhradeckém kraji pak evidovali ke stejnému datu šestašedesát stoletých i víceletých.

Nejvíce lidí nejstarší generace bylo na Jičínsku, a to devatenáct. Na druhém pomyslném žebříčku nejstarších obyvatel stojí Královéhradecko (šestnáct obyvatel), těsně následované Rychnovskem se šestnácti obyvateli od sta let výše.

Naopak nejméně starších lidí v tomto období měli na Trutnovsku, a to pět. Na Náchodsku jich bylo k 31. prosinci roku 2010 devět.

Kolik je stoletých?

V Hradci Králové by letos mělo sté narozeniny oslavit pět obyvatel. Jedním z nejstarších obyvatelů v krajské metropoli je 102letá paní. Nyní v únoru se mezi stoleté zařadí také Hedvika Trutnovská, která žije v hradeckém domově důchodců.

Sté první narozeniny si bude připomínat také jedna žena z Nového Bydžova a ke stým narozeninám budou gratulovat také ženě v Chlumci nad Cidlinou.