Jedna ze směsí kávy se dokonce jmenuje Orbis Pictus. Nákupem této čerstvě pražené zrnkové kávy navíc přispíváte na stavbu ZŠ a MŠ Brána v Nové Pace.

V blízkosti Jednoty bratrské se nachází malá pražírna, kde vzniká čerstvá voňavá káva několika chutí. Je specifická tím, že zelené zrno se ručně přebírá, pak praží na tři způsoby a poté putuje co nejdříve k zákazníkům. Pražírnu má na starosti Jan Perner, který ví o kávě snad úplně všechno.

Odkud objednáváte surová kávová zrna?
Když jsme začínali a příliš jsme tomu nerozuměli, tak jsme oslovili firmu, která se zabývá dovozem zelené kávy. Zajeli jsme do Brna a dohodli úzkou spolupráci v tom, že od nich budeme nejen odebírat kávu, ale oni nám budou radit, jaké druhy a kvalitu. Kávu zpracováváme z Brazílie, Kolumbie, bereme ji z Etiopie, což je taková pravlast odkud káva přišla, tak to jsou tři základní, k tomu máme jednu trošku speciální, a to ze Sumatry a potom ještě pražíme kávu, kterou dáváme do směsí, čili samostatně se neprodává, a to je Honduras. Ta je chuťově velmi zajímavá právě ve směsích. Jinak co se týče kávy jako rostliny, tak existují čtyři základní druhy kávovníku (což je rostlina kde rostou kávové třešně). Dvě jsou nejznámější, a to je Arabika a Robusta. Robusta je šlechtěná k tomu, aby víc plodila, aby byla odolnější, ale chuťově není tak zajímavá. Arabika je vlastně nositelkou chuti, má méně kofeinu, je náročnější na pěstování, čili i mnohem dražší. Arabika je káva, která je kvalitní a má chuť, nicméně Robusta má některé vlastnosti, které do espressa patří. Což je třeba tak zvaná „crema" pěkná pěna. Dává kávě určitý říz, který by espresso mělo mít. Takže si od nás můžete koupit stoprocentní Arabiku a nebo si koupíte směs, kde je příměs Robusty. Je to buď dvacet nebo třicet procent.

Zpracování kávy probíhá ve zdejší pražírně v blízkosti sboru Jednoty bratrské?
Ano, zelená káva se dá skladovat celkem snadno, víceméně si hlídáme vlhkost. Před samotným pražením se u nás ručně vybírají defektní zrna a nečistoty, které se tam občas dostanou. Přebraná káva se potom dostane do pražičky, kde se upraží a pak proběhne ještě jedna kontrola. Káva se praží přibližně dvacet až pětadvacet minut při teplotě kolem dvě stě dvaceti stupňů.

Může se stát, že by se přepálila?
Ono to je tak, že káva se přepálí tím, že se praží déle. Během pražení mění barvu a zároveň i chuť. Takže světlejší káva je kyselejší, má vyšší stupeň acidity, čili pak se dostaneme na nějakou vyváženou úroveň a pak začíná hořknout.

Kolik druhů káv produkujete?
Orbis nabízí kávu nejrůznějších druhů, ale i stupňů pražení. Máme osm druhů kávy. Jsou to čtyři druhy jednodruhové Arabiky. Potom děláme tři směsi. To znamená, že se kávy nějakým způsobem míchají. A ještě jednu bez kofeinu.

Důležitá věc pro zákazníka. Za jak dlouho bych měla čerstvě praženou kávu zpracovat?
Čerstvě upražená káva je chuťově slabší, než když si ji dáte druhý den, já obecně doporučuji, aby zákazník počkal do třetího dne od upražení, ale profesionální degustace se provádí až desátý den. Vřele doporučuji zkonzumovat každé balení do měsíce. Jinak tři měsíce je standardní doba, kdy je káva dobrá, když se dobře uchová v neprodyšném sáčku. Ideálně ve vakuovaném prostoru nebo opravdu dobře uzavřeném sáčku. Nejvíce totiž kávě škodí přístup vzduchu.

Kde mohou zákazníci vaši kávu ochutnat a nakoupit?
Máme obchůdek ve městě u vlakové zastávky, kde se kromě naší kávy prodávají také palačinky či zmrzlina. Ale není to jen podniková prodejna, kde by měla být k dispozici veškerá produkce pražírny, ale taky obsluha by měla zákazníkům poradit, jakou kávu vybrat, jak ji připravit. Takže vřele doporučuji navštívit tento obchůdek, pak prodejnu Unitas, další obchod je na sídlišti. V nedávné době jsme však začali spolupracovat s různými obchůdky v dalších městech, takže si naší kávu můžete koupit i v Jičíně, Lomnici, Semilech nebo Vrchlabí.

Jinak si mohu vaši kávu objednat třeba po internetu?
Ano, přesně tak, máme internetové stránky i s ceníkem. Objednávky se snažíme vyřizovat nejpozději do tří dnů.

Práce novopacké pražírny je hodně závislá na dobrovolnicích.
Já bych si bez těch dobrovolníků nedokázal představit, jak by jsme vůbec mohli fungovat. Máme tu sice jednu placenou sílu pracovní, ale kdyby nebylo těch ostatních, tak my by jsme byli někde úplně jinde. Pokud je možnost vyjádřit vděčnost, tak bych to strašně rád udělal. Protože spoustu lidí, kteří za mnou přijdou, udělají kus práce, pomáhají nám na akcích a často není vlastně ani šance jim poděkovat. Takže uvědomuji si, že je to na jejich ochotě a jsem strašně rád, že kolem pražírny je nadšenců, kteří nejenže kávu mají rádi a kupují ji, ale jsou i ochotní nám pomoci. Vážím si všech lidí, kteří nežijí jen sami pro sebe, ale vnímají potřeby ostatních. Myslím si, že je to určitý dar, který nemá každý.

Provozovatelem je firma Paradix?
Paradix je společnost s ručením omezeným. Založil jí Sbor jednoty bratrské na svoje podnikatelské aktivity. Je to především z praktických důvodů, např. proto, že jsme plátci DPH, což sbor není.