"Investor oslovil přímo mě. Výstavbu hřiště zajistí Lidl, my jsme od něj pouze dostali podnět vybrat umístění. Hřiště musí být nedaleko samoobsluhy," oznámil starosta Hořic Ivan Doležal.

Pro žáky i předškoláky
Zábavní zařízení bude obsahovat jak instalace pro nejmenší děti, tak pro školáky. Návštěvníci si přijdou na své. Pobaví se na prolézačce, celkem na čtyřech houpačkách různých typů a také na pískovišti. Pro ty odrostlejší bude k dispozici kolotoč nebo herní domeček. Součástí objektu budou i relaxační prvky pro rodiče, konkrétně pět laviček. Prostor bude ohraničen plotem.

Takzvaný projekt Rákosníčkovo hřiště, který firma Lidl odstartovala v loňském roce, má za cíl zbudovat síť zábavných zařízení. Subjekt, jenž v České republice vešel ve známost díky samoobslužným prodejnám, tím chce poukázat na svůj cit pro společenskou zodpovědnost.

Vloni do záměru společnost investovala 16,5 milionu korun, z čehož vzešlo jedenáct hřišť. Letos a zejména v příštím roce chce tuto injekci ještě navýšit. Ostatně do konce roku 2014 by v České republice mělo vzniknout až padesát hřišť.