Na Střední zahradnické škole v Kopidlně stále probíhá přestavba kuchyně, jejíž dokončení má mírné zpoždění. „Zhotovitel byl vysoutěžen až v červnu a pak chvíli trvalo, než se vyřídily veškeré papíry. Z tohoto důvodu došlo k pozdějšímu zahájení stavby," vysvětlil radní Královéhradeckého kraje Josef Dvořák a zároveň ujistil, že na začátek školního roku stavba vliv mít nebude.

Studenti budou na obědy docházet do místní základní školy. Pro ubytované v Domě mládeže jsou snídaně a večeře zajištěné v zámecké jídelně. Rekonstrukce v kopidlnské škole jsou v regionu největší investicí kraje do oblasti školství. Bylo na ni vyčleněno 12,5 milionu korun.

„Cena bude nižší asi o 4 miliony. Ty použijeme na renovaci zastaralé elektroinstalace, jenž je naplánovaná na duben příštího roku," objasnil Dvořák.

ŘEDITELKA SE ZATÍM NESTĚHUJE

Ani na základce v Lužanech děti nejásají. Přes prázdniny zde měla z ředitelny vzniknout nová třída. Se stavebními pracemi se ale bohužel vůbec nezačalo. „Došlo ke zdržení kvůli administrativním záležitostem. Přestavbu jsme museli odsunout na podzim letošního roku," seznamuje se situací na škole starosta obce Martin Mitlöhner. Žáci ani rodiče ale nemusí mít strach. Ve škole si zatím se současnými prostory vystačí. „Nepřihlásilo se nám tolik dětí, kolik jsme si mysleli," uklidňuje starosta.

To v Libuni se vše stihlo v termínu a v budově vedle školy přes prázdniny vyrostlo zázemí pro malé žáky. „Jsem moc ráda, že se nám záměr podařil a v bývalém zdravotním středisku máme novou třídu pro dvanáct dětí," neskrývá radost starostka Helena Červová. Stavbu financovala obec ze svého rozpočtu s pomocí sponzorských darů. Konečnou částku ale Červová zatím přesně nezná.