Složení: 1 střední dýně Hokaido, 6 listů kadeřávku, 0,5 l zeleninového vývaru, cibule, olej, 0,2 l smetany, sůl, 1 balení uzeného tofu.

Na rozpálený olej dáme na kostičky nakrájené kousky cibule, dýně (dýně Hokaido se neloupe!), kadeřávku. Necháme chvilku smažit. Podlijeme zeleninovým vývarem, osolíme a dusíme doměkka. Na konci vaření přidáme smetanu. Po uvaření omáčku dohladka rozmixujeme. Tofu nakrájíme na kostičky a na oleji osmažíme.

Dýně Hokaido je bohatá na vitamíny a minerální látky, zastoupeny jsou: vápník, hořčík, fosfor, draslík, beta karoten a vitamíny A, B, C. Pomáhá při onemocnění slinivky břišní, sleziny, žaludečních potížích, ale také při poruchách ledvin a srdečních potížích. Má močopudné účinky a obsažené látky bojují proti hlístům, roupům a škrkavkám.

Tofu bylo v Asii používáno již před 2000 lety. Tofu se vyrábí rozemletím uvařených sojových bobů, ze kterých se vylisuje sojové mléko, které se pak sráží nerostným syřidlem (solí Nigari). Přírodní tofu má neutrální chuť a lze jej upravovat různými způsoby. Tofu dovede absorbovat jakoukoliv chuť a vůni, které převezme z přidaných ingrediencí. Sójový sýr obsahuje velké množství lehce stravitelných bílkovin. Je kvalitním zdrojem vápníku, hořčíku a železa. Z vitamínů v něm nalezneme především vitamíny skupiny B, E.

Všechny neobvyklé suroviny, lze zakoupit v Bioobchůdku v Palackého ulici v Jičíně.     Jiřina Dousková