Včely se vracejí do úlu a chystají se na zimu. Včelař jim už dodal cukerné zásoby a stará se o jejich zdravotní stav sérií podzimního léčení. Právě teď je ta nejvhodnější doba začít včelařit pro ty, kteří se chtějí této zálibě vážně věnovat.

Chtěli bychom jim pomoci v našem deníku seriálem, který jim napoví mnoho zajímavostí ze života včel, seznámí je se včelaři našeho okresu, kteří jim v prvých krocích včelaření rádi pomohou a poradí. Seriál jim popíše, co a jak během roku musí včelař udělat, aby byl ve svém chovu úspěšný.

Pro ty, kdo se chtějí v tomto krásném oboru vzdělávat, jsme připravili soubor pracovních listů, v nichž si můžete vyzkoušet svoje znalosti, doplnit si to, co o včelách již víte, a ještě se při tom zúčastnit naší soutěže z toho, co jste se naučili.

Prvý včelařský test najdete, když si do vyhledávače počítače napíšete adresu: http\\:kopivcel.webnode.cz a po otevření stránky v menu na pravé straně je umístěn odkaz: VČELAŘSKÁ SOUTĚŽ. Po jeho rozkliknutí tam najdete TEST VČELAŘSKÉ GRAMOTNOSTI, který neberte příliš vážně, je určen pro pobavení. Řešit ho bez problémů mohou všichni, nejen včelaři, kteří si chtějí ověřit své znalosti z včelařského oboru. Řešení testu pošlete na adresu: zokopidlno@vcelarstvi.cz. První tři úspěšní řešitelé si budou moci v redakci Jičínského deníku vyzvednout některý z včelařských produktů, které pro vás věnovali včelaři. Nebojte se, test je opravdu velmi lehký.

Další pokračování setkávání s včelaři najdete na stránkách Jičínského deníku od úterka 2. října každý týden, stejně tak pokračování soutěže pro vás. Staňte se spolu s námi ochránci a chovateli včel, obdivovateli naší přírody. ⋌ (os)