V Lázních Bělohradu, které jsou proslulé především lázeňskou péčí, se volilo také přímo v areálu rehabilitační kliniky, a to v prostorách kavárny Nostalgie. Přenosné urny zde byly umístěny včera mezi 18. a 19. hodinou a možnost rozhodnout o našich zástupcích tak měli klienti, kteří vlastní voličský průkaz.

V obci Brtev a Lány má volební komise ještě jeden velmi důležitý úkol. Vzhledem k tomu, že v prostorách, kde volby probíhají, není ústřední topení, musí si topit sami v kamnech.

Petrovičky letos ztratily titul nejmenší obce na Jičínsku, kde probíhají volby. Tím se může chlubit Kostelec, který má pouze dvacet devět voličů, zatímco v Petrovičkách může svůj hlas přijít vhodit třicet tři obyvatel.

VOLBY – ZTRÁTA ČASU?

Ne všichni ale volit půjdou. Někteří už prostě nevěří, že jejich hlas něco změní, tak jako dvaapadesátiletá paní Ilona z Jičínska. „K urnám se rozhodně nechystám. Přijde mi to jako zbytečná ztráta času. Politici jen slibujou, ale skutek utek. Volební lístky jsem okamžitě vyhodila a nehodlám se tím už více zabývat," říká rozhodně.

A není zdaleka jediná, která volby ignoruje. Téměř stejný názor má i osmadvacetiletá Katka. „Nikdy jsem u voleb nebyla. Politika mě nezajímá a nemyslím si, že zrovna můj hlas by něco změnil. Možná je to i přístupem mojí rodiny, která vždy zaujímala velmi kritický postoj k politice. Vím. že někteří mě odsoudí, ale já v tom prostě smysl nevidím," říká mladá dívka z Jičínska a svůj hlas neodevzdá ani třiadvacetiletý Mikuláš Ševčík, který uvedl, že nevidí důvod k volbám jít.