Radnice mu nabídla odškodné 37 tisíc korun, což je podstatně méně, než kolik podnikatel vyčíslil. I tak je ale ochoten tuto dohodu přijmout.

Radnice vybídla provozovatele, aby spočítal celkovou částku, o kterou během uzavření restaurace přišel. David Knížek ji odhadl na 80 tisíc korun. Podle původního vyjádření radnice byla vyšší, suma dosahovala sta tisíc.
Rada se nicméně podnikateli rozhodla poskytnout 37 tisíc korun, které budou odečteny z nájmu zámeckých místností.

David Knížek Deníku sdělil, že tuto nabídku přijme. V původní navržené částce byly zohledněny výplaty zaměstnanců, ceny nezužitkovaných potravin a surovin a také energie, které spotřebovali pracovníci během oprav. Také zmínil, že zámecká restaurace byla v lednu kvůli havárii uzavřena po 22 dnů.

Loňská havárie topení ve Valdštejnském zámku přinesla potíže také Základní umělecké škole J. B. Foerstera, Regionálnímu muzeu a galerii v Jičíně, Městskému informačnímu centru a právě Zámecké restauraci. Jako jediná z těchto uživatelů zámku je soukromým podnikem. Přesunuto do jiných prostor bylo i konání několika kulturních akcí, jež se měly uskutečnit v Porotním sále.