„Jsme překvapeni, v únoru přišlo ještě víc lidí jak v lednu," analyzuje provoz starosta Josef Cogan s vědomím, že zimní měsíce budou pro areál z hlediska vytíženosti příznivější, neboť lidé nemají tolik příležitostí k venkovním sportovním a turistickým aktivitám.

Hlad po koupání

V měsíci únoru bazén zaregistroval 8 777 vstupů, průměrná denní návštěvnost byla 307 vodomilů. Převažují lidé, kteří si zakoupili „permice". Do září si pořídilo sezónní zlaté a stříbrné permanentky 918 klientů, černé a zelené 506. Jednorázového vstupného využilo v únoru 3 107 návštěvníků, což je v průměru kolem stovky denně.

Pro velký zájem radnice od března rozšiřuje provozní dobu zařízení od 15 do 21 hodin. Naopak zrušila koupání bez plavek, o které nebyl zájem a přišla s nabídkou pátečního a sobotního večerního cákaní při tlumeném osvětlení.

Senioři do plavek

Nebývalý zájem je o plavání seniorů, ti dostali zelenou v úterý od 14 do 15 hodin, kdy mají prostor pro sebe. „Poprvé přišlo čtyřicet lidí, což jsme neočekávali, takže tato nabídka by si mohla najít stabilní klientelu a my uvažujeme o rozšíření hodin i na čtvrtek," říká šéf radnice.

V úterý a ve čtvrtek také funguje možnost ranního plavání v době od 6 do 8 hodin a během prázdnin plánuje provozovatel otevření krytého areálu už v deset hodin.

V březnu se má také zprovoznit infrasauna, která je přizpůsobena pro zdejší provoz a zatím prochází testem funkčnosti. Provoz bazénu se ukazuje jako velmi efektivní. „Máme moderní technologie, ale je to také o nastaveném úsporném režimu," tvrdí o financování koupání, které bude radnice ročně dotovat částkou tři až čtyři miliony korun, starosta Cogan. Úspory v personálním obsazení jsou závislé na počtu permanentek. Těch je letos prodáno 1 400, podle starosty to ukazuje, jaký hlad po koupání v Nové Pace byl. 

„Čísla ukazují, že poptávka tady je a že plavecký bazén je v současné době nejvyužívanějším statkem ve městě. Nikdo zatím nedokáže odhadnout, jak to bude vypadat o prázdninách. Pořád bereme, že je celý rok zkušební," konstatuje Josef Cogan.

Novopacký bazén je nerezové konstrukce obdélníkového tvaru, s objemem vody 280 metrů krychlových, s rozměry 25 x 8 metrů s hloubkou 1,2 – 1,6 m. Vířivý bazén je čtvercového tvaru 3,5 x 3,5 m s hloubkou 1,1 m, s objemem vody 13 metrů krychlových a teplotou vody max. 34° Celsia.