V Sobotce si po pěti křeslech rozebrali kandidáti KDU - ČSL, Živá Sobotka a TOP 09.

Výsledky v Nové Pace žádná překvapení nepřinesla, zvítězili tu s převahou Sportovci pro Novou Paku. Posbírali jedenáct mandátů z jednadvaceti. Volba pro město bude mít čtyři křesla, ČSSD dvě, ODS tři a komunisté jedno. Do zastupitelstva se pak vrací Otakar Ruml. Těsno je v Lázních Bělohradu, kde Starostové a nezávislí se starostou Pavlem Šubrem mají 6 mandátů z patnácti (34,84 %) , SNK pět mandátů (31,47 %) s tím, že zbytek křesel je rozmělněn do čtyř stran - KDU - ČSL, Východočeši, Bělohradští patrioti a Srdcem pro Bělohrad s Top 09 (všichni po jednom mandátu).

V Hořicích získal nejvíce hlasů odcházející starosta Aleš Svoboda za Šanci pro rozvoj. Sdružení má mandátů osm, ODS šest a Hořičtí patrioti pět. Komunisté a sociální demokraté po jednom. Aleš Svoboda už před volbami avizoval, že s politikou končí a vrací se k podnikání. „Výsledek mě zviklal, je to na zamyšlení. Měl jsem samozřejmě radost a zisk hlasů je opravdu tak dobrý, že nás zavazuje vůči voličům. Tak uvidím,“ nechává Svoboda pootevřená vrátka.

V Miletíně zvítězili Starostové a nezávislí se 72,63 % hlasy a obsadili tak osm mandátů. Druhé sdružení Miletín pro všechny (27,37 hlasů) si přivlastnilo tři křesla.

Kopidlno má vítěznou stranu ČSSD s podporou 39 procent hlasů a šesti mandáty, KDÚ - ČSL a nezávislí občané Kopidlna (17,86) dostali 3 mandáty a po dvou mandátech Hasiči a nezávislí a SNK pro moderní Kopidlno a Kopidlensko.

V Libáni sestavili je jednu kandidátku Starostové a nezávislí, v níž získal nejvíce hlasů současný starosta Jaromír Přibyl (198 hlasů ).

Na Pecce zvítězili Nezávislí pro Peckovsko (76,23 %) se starostkou Hanou Štěrbovou. Zaberou 12 křesel, nové sdružení Pro rozvoj Pecky získalo 23,77 procent hlasů voličů a tři mandáty. Nezapadlo.

Ve Staré Pace zvítězila TJ Sokol Stará Paka s podporou 32,91 % hlasů voličů a ziskem tří mandátů v devítičlenném zastupitelstvu. Stejný počet posbíralo sdružení ODS a nezávislých kandidátů se starostou Josefem Dlabolou (31,38%). Sbor dobrovolných hasičů (17,65 %) má dva mandáty a jeden mandát si odnesli komunisté (10,05 %).

V Železnici sestavili jednu kandidátku SNK Naše Železnice. Jasně tu vyhrála starostka Dana Kracíková s 318 hlasy. Libuň čeká zřejmě změna. Zvítězilo sdružení Pro změnu s 65,92 % a ovládlo pět mandátů. Nezávislí pro Libuňsko získali 34,08 hlasů a mají dva mandáty.

Vysoké Veselí ovládlo Sdružení nezávislých kandidátů za rozvoj obce I. (54,26 %) a vysloužili si osm mandátů. Druhé seskupení Občané pro město (37,49) obsadilo šest mandátů. Sdružení nezávislých kandidátů za rozvoj obce II. obdrželo 8,25 % hlasů, což stačí na dosažení jednoho mandátů.

V Cerekvici má převahu stávající SNK Cerekvice a Třebnouševes (63,49 %) a připadlo mu šest mandátů. Nováček Cestička k domovu si při své premiéře vysloužil 36,51 %, což představuje tři mandáty.