Silvestrovskou a Novoroční noc prožila v jičínském špitále nejsympatičtější sestřička roku 2013 Lenka Drapáková, která slouží na gynekologickém oddělení. „Víte, že už Silvestra slavím v nemocnici po třinácté? Silvestrovská služba je jako každá jiná a mně nevadí. Raději jsem doma s dětmi na vánoční svátky," říká ke svému pracovnímu údělu.

Když je poslední noc v roce čas, přijdou ji povinšovat kolegyně ze sálu a okolních oddělení. Televizi si prý může po splnění povinností pustit, ale většinou tam prý není odpovídající program, takže ji ani nezapíná.

Slavnostní večeři zvládla s manželem a dětmi ještě před nástupem služby. U Drapáků byla krůtí minutka a hranolky. Na Nový rok manžel uvaří oběd, většinou je to klasická čočka s uzeným nebo vajíčkem a večer Lenka vyráží opět do služby.

„O Silvestra jsem nepřišla, měli jsme s kamarády oslavu předem. Pronajali jsme si sportovní halu na Malé Skále a potom jsem si šli posedět do hospůdky. Takže jsme si to hezky užili," hodnotí Lenka. Loňský rok byl pro ni mimořádný po pracovní stránce, hlavně prý ale byla celá rodina bez zdravotních problémů, což je pro Lenku to nejdůležitější.

„Rok byl výborný, nemůžu si stěžovat a v novém roce přeji všem pevné zdraví, to je to nejdůležitější," vzkazuje našim čtenářům zdravotní sestra, která byla vloni nominována do celostátní soutěže Nej sestřička roku. Probojovala se do finále, které se odehrálo na podzim v Náchodě. Odsud si přivezla do Jičína titul Nejsympatičtější sestřička roku.