Počínaje prvním srpnem bude zahájena oprava silnice mezi Popovicemi a Hubálovem (Popovičkami) s úplnou uzavírkou komunikace.

Další těžkosti číhají na řidiče v Butovsi, kde čeká na renovaci průtah obcí. Přitom už byla zahájena oprava tří mostů na silnici z Lázní Bělohradu směrem na Hořice, konkrétně v Dolní Nové Vsi. I tady jde o modernizaci úseku s vyloučením provozu.

Se třemi uzavírkami musí počítat řidiči už od příštího týdne. Úplná uzavírka bude při průtahu Butovsí, od popovické křižovatky k Hubálovu a už nyní je uzavřen úsek z Lázní Bělohradu na Hořice ,konkrétně Dolní Nová Ves.

close Ilustrační foto. info Zdroj: DENÍK/Alena Kaňková zoom_in Úsek Popovice – Hubálov je v žalostném stavu už léta. Cílem stavby bude obnovit a v rámci možností zlepšit parametry řešeného úseku včetně souvisejících objektů. Zakázku získala firma Geosan Group, která by měla zahájit práce za 15,3 milionů korun v příštím týdnu a rekonstrukci komunikace dokončit 16. října. Silnice bude zcela uzavřena, povolen bude pouze příjezd vozidlům, která míří na skládku do Libce.

Příjezd bude taktéž umožněn uživatelům zdejších nemovitostí. Pro záchranáře a policii bude ale silnice uzavřena. Jak nás informoval Martin Duczynski z jičínského odboru dopravy, obousměrná objížďka v délce zhruba 10 kilometrů povede od popovické křižovatky přes Vitiněves, Milíčeves, Butoves a Tuř.

BUTOVESKÝ ZÁDRHEL

Vozovka od Butovsi směrem k Tuři by měla letos také projít renovací, ale údajně vždy v jednom jízdním pruhu, kdy bude provoz řízen pracovníky dodavatelské firmy a večer semafory. „Úseky nám budou spolu kolidovat, ale věřím, že zde doprava nezkolabuje, není tu takový provoz," domnívá se Duczynski.

Samotný úsek přes Butoves od křižovatky na Tuř směrem na Kovač bude od 1. srpna do 6. listopadu zcela uzavřen a řidiči budou nuceni využít obousměrné objížďky přes Třtěnici, Hradišťko, Milíčeves a Slatiny. V současnosti je už mimo provoz úsek směrem na Vrbici v délce 200 metrů. Opravovaná silnice je dlouhá jeden kilometr, stavba za 15, 3 milionů je koordinována s investicí obce, odvodněním a vybudováním chodníků.

Od 22. srpna pak má vypuknout jedna z největších investic za téměř sto milionů korun. Půjde o celkovou rekonstrukci silnice z Jičína přes Železnici na kraj okresu. Práce začnou opravou kruhové křižovatky u bývalého okresního úřadu a do 5. listopadu mají pokračovat směrem k valdickému přejezdu. Martin Duczynski už dnes varuje řidiče před možnými komplikacemi, které oprava vozovky přinese, a žádá účastníky silničního provozu, aby, pokud to půjde, zvolili jinou trasu.