Volby zrušeny
Zatímco všude jinde v České republice půjdou občané na podzim ke komunálním volbám a vyberou si nové zastupitele, v Jičíně tomu tak nebude. Městská rada jednomyslně zrušila konání voleb. „Skandálů a krizí už bylo dost, teď chceme alespoň chvilku v klidu vládnout," zní z radnice.

Vedení města se s rozhodnutím chystá seznámit současné zastupitelstvo, a to hned při příštím veřejném zasedání. Městská policie nechce nic ponechat náhodě. „Až zastupitelé zasednou, musíme být připraveni. Očekáváme prudké reakce všeho druhu, od deprese po výbuch euforie. V prvním případě jim píchneme valium a ty druhé holomky zklidníme vodním dělem," sdělil Deníku příslušník městských strážníků.

Kulturní zařízení města Jičína už připravují šestiměsíční pásmo oslavující činy městské rady. Za herce ušetří. Veškerý program totiž obstarají žáci jičínských základních škol.

V Nové Pace už zřejmě do politiky nepromluví v současné době vládnoucí strana Sportovci pro Novou Paku. „Chceme změny na vyšších místech, jde nám o to ovlivnit co nejširší masu lidí," připouští současný starosta Rudolf Cogan. Z kuloárů proniklo na veřejnost, že se připravuje na roli prezidenta. Podpořit ho má nově založená strana Zelenou pretěkárům! Kdo na podzim zaválí v Nové Pace, když Sportovci jdou od válu, bude velkým překvapením.

Zajímavá zpráva dnes dorazila z Kopidlna. Bývalý cukrovar zahajuje provoz. Místo bílého zlata však bude expedovat zlatavý mok s názvem Kopidlenský hlt. Pivo bude výjimečné tím, že bude pětadvacetistupňové a bude se vařit z místního chmele, který pěstují kopidlenští zahradníci. Pokřtěno bude při letošním srazu rodáků, kde rozhodně nebude chybět sportovní redaktor Vojtěch Bernatský.

„Na nový mok jsem zvědavý a přeji mu, aby pronikl i do zahraničí. Zajímavé je jeho složení, nechybí v něm zázvor a kurkuma, takže se necháme překvapit. Bude nejen lahodné, ale excelentní jsou jeho erotické účinky," prozrazuje komentátor.

Věřte nebo nevěřte našim zprávám, ale právě dnes je apríl!