Po slavnostním zahájení a losování pořadí nastoupila družstva ke svým disciplínám – štafetám a poté k požárním útokům.

Svá želízka v ohni měla i pořádající obec, a tak místní fanouškové očekávali, jak se týmy se soutěží poperou. Ač páteční deštivé počasí nevěstilo nic dobrého, v sobotu se na nás usmálo štěstí a bez kapky deště vydrželo téměř do předání posledního poháru.

Všechna družstva ze sebe vydala to nejlepší, přesto vítěz může být jen jeden. Po sečtení časů z obou disciplín si v mužské kategorii nejlépe vedl a zvítězil tým hasičů z Nemyčevse, za nimi se umístily Slatiny a na pěkném, třetím místě Jičíněves.

V ženské kategorii se očekávalo, jak se předvede místní tým děvčat z Vitiněvse. Ač štafety nejsou jejich doménou, v útoku předvedly, že právem patří k extraligové špičce a ve hvězdném čase zvítězily.

Pořadí žen
Za nimi se umístilo neméně výborné družstvo hasiček z Nemyčevse a na třetím místě skvělá děvčata ze Slatin. Pro diváky byla též připravena malá ukázka z výcviku dětských hasičů ze sboru Nemyčeves, kterému tímto moc děkujeme za zpestření. Na své si přišli i diváci a fanoušci, pro které bylo připraveno chlazené pivečko a bohaté občerstvení.

I přes drobné chybičky, krkolomné pády a úsměvná klopýtnutí nakonec vše dobře dopadlo. Všem týmům děkujeme za jejich účast, organizátorům za skvěle připravenou soutěž, a vítězům gratulujeme.⋌Josef Havránek, starosta obce Vitiněves