Červená vozidla se na náměstí Kryštofa Haranta leskla ve slunci. Místní hasičská jednotka slavnostně do své výzbroje zařadila nové moderní vozidlo Tatra 815.

Pořídil jej městys Pecka na základě milionové krajské dotace. „Nestává se často, že by se obce naší velikosti mohly pyšnit novou technikou sloužící k ochraně spoluobčanů. Myslím, že si to tu všichni uvědomujeme," vyjádřila se peckovská starostka Hana Štěrbová.

„Chtěla bych naší výjezdové jednotce a sboru dobrovolných hasičů z Vidonic popřát, aby nové automobily co nejdéle sloužily a měli s nimi co nejméně starosti. Na druhé straně si přeji, aby těch tragických událostí, což jsou nejen požáry, ale třeba i bleskové povodně, bylo co nejméně," zhodnotila.

Hasiči od kraje získali darem také dodávku ambulanci, již čeká přezbrojení do protipožární úpravy. Radují se také dobrovolní hasiči z místní části Vidonice, kteří obdrží původní vůz peckovských příslušníků.

Zástupci sborů nastoupili se svými oficiálními prapory a insigniemi, návštěvníci mohli okusit některou z dobrot a mladí hasiči předvedli útok za pomoci historické ruční pumpy. „Mladší žáci absolvují dráhu, ale my budeme hasit také pomocí koněspřežky. Nevím, kolik bude celkem účastníků, ale dnes jsme tu jenom my. Bude to spíš taková ukázka," uvedl mladý hasič Václav Adamec.

Peckovský sbor vznikl v roce 1881, kdy se velitelem stal Ferdinand Benda. Od roku 1998 získali hasiči status výjezdové jednotky, tudíž se účastní bojů s pohromami.