Sportovci pro Novou Paku   8 mandátů
ČSSD                               4
Volba pro město               3
Otevřená radnice              3
ODS                                2
KSČM                              1

Sportovci už podepsali koaliční smlouvu s ODS a Volbou pro město. Ve volbách získali 30,56 procent hlasů a osm mandátů. Je to o jeden méně než v roce 2010. Na první místo se vyhoupl Pavel Bouchner, současný neuvolněný místostarosta. „Naše uskupení počítá s tím, že starostou bude lídr kandidátky Josef Cogan. Jako jasného koaličního partnera máme ODS, ale to je dohromady nedostačující počet hlasů," řekl nám už v neděli po volbách.

Včera potvrdil, že Sportovci pro Novou Paku podepsali v pondělí večer koaliční smlouvu s Volbou pro město a ODS.

Rozložení sil
„Nyní budeme tvořit programové prohlášení. Určitě jsme se shodli na pětičlenné radě, kde budou mít tři křesla Sportovci, po jednom ODS a Volba pro město," doplňuje údaje Pavel Bouchner s tím, že se bude hovořit o obsazení postů místostarostů. Není zcela jisté, zda trojlístek nepodpoří KSČM, která se sešla včera odpoledne. ODS se dvěma mandáty čekala rozhodně lepší výsledek. „Jsme trošku zklamáni, překvapila nás i malá volební účast, přitom občané měli rozhodně z čeho vybírat," poukazuje na nová uskupení Otevřená radnice nebo Úsvit přímé demokracie Milan Pospíšil. ODS měla v předchozích volbách čtyři mandáty a vládla společně se Sportovci. 

Volba pro město se třemi místy v zastupitelstvu a lídrem Milanem Pospíšilem st. se rozhodla pro koalici se Sportovci. „Domluvili jsme se na spolupráci s ODS a Sportovci. Bylo to rozhodnutí celé naší kandidátky. O postech jsme zatím neuvažovali, i když bychom měli rádi jedno křeslo v radě. Jako starostu vidíme Josefa Cogana."

A jak to vypadá na druhé straně tábora?
Nováček voleb Otevřená radnice má jisté také tři mandáty. Nejvíce hlasů získal Petr Ježek, který v minulých volbách kandidoval za Volbu pro město. Tuto frakci však opustil, o jejím působení měl jinou představu. „Respektujeme rozhodnutí voličů a děkujeme jim za třetí místo. Stanuli jsme na bedně, a z toho máme radost. Doufali jsme, že v dalším volebním období nepůjde o politikaření, ale o rozhodnutí jednotlivých zastupitelů. V okamžiku, kdy Volba pro město podepsala koaliční smlouvu, není proti tomu žádná síla, jdeme do opozice. Jednali jsme pouze s ČSSD," konstatuje P. Ježek.

Druhou nejúspěšnější stranou je ČSSD s lídrem Josefem Horákem. Připsala si 19,01 % hlasů a čtyři mandáty.
„S výsledkem jsme spokojeni. Povolební vyjednávání už započala, máme podporu Otevřené radnice, ke Sportovcům se rozhodně nepřidáme," míní Josef Horák (ČSSD). Nejvíce hlasů z této frakce obdržel od voličů František Škvařil. „Dopadli jsme dobře, zůstaly nám čtyři mandáty, za což děkujeme voličům. Pravděpodobně je už o všem rozhodnuto. Volba pro město s námi byla v minulých volbách v opozici, nyní se přidala na stranu Sportovců. To je pro nás vlastně TOP 09 a s ní bychom nikdy nešli do koalice," hodnotí poměr sil matador ČSSD František Škvařil.

V Nové Pace tak zřejmě vznikne koalice Sportovců, Volby pro město a ODS s tichou podporu KSČM, což je celkem 14 křesel v jednadvacetičlenném zastupitelstvu.

V opozici se ocitne ČSSD s Otevřenou radnicí se sedmi mandáty.  

Zastupitelé
Sportovci pro Novou Paku 8⋌ 30,56%
ČSSD 4 ⋌19,01%;
Otevřená radnice 3⋌ 15,04%;
Volba pro město 3⋌ 14,62%;
ODS 2⋌ 11,17%;
KSČM 1⋌ 5,6%;
KDU-ČSL 0⋌ 3,2%;
Úsvit přímé demokracie 0⋌ 0,81%
Zastupitelé:
Sportovci pro Novou Paku – Bouchner Pavel 1 449, Cogan Josef 1 384, Řeháček Václav 1 352, Pačesný Václav 1 182, Cogan Rudolf 1 099, Nýdrle Marek 1 126, Albrecht Stanislav 1 109, Kracík Petr 1 115;
ČSSD – Škvařil František 1 112, Ouzký Zdeněk 1 009, Horák Josef 948, Sedláček Radomír 842;
Otevřená radnice – Ježek Petr 758, Doubek Vladimír 687, Řehák Pavel 686;
Volba pro město – Pospíšil Milan 999, Jaroš Petr 814, Dušánek Miloš 666;
ODS – Pospíšil Milan 879, Roučka Vladimír 769;
KSČM – Vitoch František 456