Úředníci prosí, aby se občané v období od čtvrtku do pondělí neobraceli na městský úřad, není-li to nezbytné. Pondělí výjimečně nebude úředním dnem.

„Samozřejmě pokud půjde třeba jen o neodkladné vyzvednutí hotového pasu, to jsme schopni zařídit. Horší bude, pokud si někdo přijde zažádat o pas nový," přibližuje předpokládaný stav tajemní Peter Bareš. „Od úterý, nejpozději středy příštího týdne už všechno poběží normálně," dodal. Občané se od čtvrtka do pondělí pravděpodobně ani nedovolají.

Kdy bude hotovo?
V budově C Arisu nyní fungují odbory životního prostředí, kultury a cestovního ruchu. Přesun správných agend je druhou fází stěhování. Třetí etapa se uskuteční na počátku léta, kdy čtvrté a páté patro budovy osídlí sociální služby a úřad územního plánování. Proces ale skončí až na počátku podzimu, neboť stavební firma přes léto přebuduje hlavní vchod do stavby. Ten současný je dle jejich názoru nereprezentativní a pro návštěvníka zmatečný.

Radní si rovněž přejí upravit okolí Arisu a hlavně rozšířit možnosti parkování. Obávají se totiž, že klienti budou stát s vozy přímo v ulici 17. listopadu u hlavního tahu a tím budou komplikovat dopravu na vytížené křižovatce.