Starosta Jiří Liška je za toto řešení rád. „Občané už nebudou muset chodit na úřad tím strašným podchodem, kde to vypadá jako v některých ulicích Bronxu," nešetřil kritikou na adresu současného přístupu. Oprava spojovací budovy se týká jenom interiéru. Schodiště zůstává staré, ovšem vedení města s ním má také plány.

Radnice na jednu stranu uznala, že sídlo městského úřadu bude potřebovat další zásahy, k tomu však jičínští představitelé dodali, že „nás teď bota netlačí". ARiS tudíž nyní dostane jenom nezbytnou péči.

Do ní spadá zejména problematika parkování. V brzké době město přistoupí k úpravě okolí úřadu a také zapracuje na zvýšení počtu parkovacích míst, které by mohly vzniknout na místě zchátralých tenisových kurtů. Podle odhadu místostarosty Vlastislava Matuchy by se parkovací plocha nedaleko městského úřadu tímto způsobem zdvojnásobila na zhruba osmdesát míst. Tento záměr se uskuteční do konce listopadu.

Pomineme-li tyto dílčí zásahy, ARiS stále obsahuje několik ložisek, které pro Jičín budou rozpočtově náročné. Mimo jiné se město v budoucnu bude muset pustit do rozsáhlé rekonstrukce budovy A, která dosud není nijak využívaná. Jakmile se oprava podaří, přesunou se do ARiSu další agendy.

Na otázku, kdy bude ARiS kompletně „hotov", starosta Jiří Liška odpověděl, že to nikdo z rady nedokáže říct. Rozpočet na příští rok s vysokou investicí počítat nebude. Potom už vše bude závislé na vůli nového zastupitelstva a z něho vzešlé rady.