Zástupci jičínské radnice a místní sokolové položí květiny v úterý 7. května v 10 hodin k pomníku na Čeřovce. O půl hodiny později společně se členy osadního výboru uctí památku padlých u pomníku kpt. Šimka v Popovicích. Ve stejný den se v 11 hodin koná vzpomínková pieta i v Nové Pace u pomníku v Jírových sadech. Ve středu můžete od 12 do 13 hodin zhlédnout americká historická vojenská vozidla na náměstí Jiřího z Poděbrad v Hořicích, krátkou zastávku si tu udělají účastníci Mise Velichovky. Přímo ve Velichovkách je připraven celodenní program.

Zahradní oslava Dne matek

Den matek připadá na neděli 12. května, ale na zahradě kulturního centra v Kopidlně ho oslaví už v úterý od 15 hodin. Program plný písní a poezie si připravily děti z místní ZŠ. Maminky se mohou těšit na dobrou kávu, zákusek a kytičku.

Do chodby muzea na Tváře světa

Už jen do konce tohoto týdne můžete v jičínském muzeu zhlédnout výstavu Tváře světa. Velkoformátové fotografie pořídil na svých cestách Miloslav Stingl, který patří mezi nejvýznamnější české autory cestopisné literatury.