V sobotu byla akcí Za zvířátky v září zakončena série programů pro veřejnost, které Muzeum přírody Český ráj připravilo v rámci Prodloužených víkendů v Jičíně.

Po prohlídce vnitřní expozice muzea věnované přírodě Prachovských skal, Českého ráje a Jičínska, nás Petr Lazurko zavedl do místní minibotanické zahrady. Poutavým a srozumitelným výkladem, který zaujme i dospělého posluchače, přiblížil život, který se odehrává v místních tůňkách. Poradil, jak správně sledovat živočichy, kteří snadno ujdou pozornosti nezkušených návštěvníků. Hlavně tiše a trpělivě. „Velký zájem byl o noční pozorování živočichů v osvětlených tůňkách i komentované vycházky do Prachovských skal,“ hodnotí letní sezónu Lazurko.

Znalosti z přírody

Dobrodružství plné objevů a nových znalostí je pro mladé badatele a badatelky připraveno v rámci Přírodovědného kroužku. „Začínáme 19. září a scházíme se každou středu. První schůzka je důležitá, ale přijímáme zájemce i během roku,“ upřesňuje Lazurko.

V 15 hodin je připraven autobus, který děti odváží do Prachova, kde se učí rozpoznávat ptáky podle zpěvu a žáby podle kuňkání. Začnou vnímat rozdíly mezi kameny a při rodinné procházce přírodou budou ohromovat nabytými znalostmi i ze světa místní flóry. Druhým zájmovým programem pro děti v režii muzea je kroužek Výlety do historie.